מכתב אישי מאליעזר

שלום, אני רוצה להציג את עצמי.
שמי אליעזר ספטר, ואת חיי אני מקדיש לאנשים במצוקה. הוסמכתי כעובד סוציאלי ומאז 1972 אני עובד בייעוץ ובהדרכה.
בשנת 2000 “העליתי” לישראל את האנרגיה הפסיכולוגית: TAT, EFT® ו- EmoTrance. מאז זכיתי ליותר מ -25,000 מפגשי טיפול עם מטופלים; אני מקיים פגישות טיפוליות ומלמד סדנאותTAT® לכל מי שמבקש.
נסיבות החיים הובילו אותי לעבודה הזאת. אשתי חווה סבלה בעבר מדיכאון קיצוני, והתעניינותי בתחום התעוררה בעקבות סבלה.
יש מספר עצום של סוגיות שאיתם מבקשים אנשים להתמודד, אבל קשה להם לדבר עליהם. בעבודה אנרגטית אין צורך לדון בכל פרט – מילה אחת או כמה משפטים יספיקו.
אנשים רבים אומרים כי לאחר טיפול ב- TAT®, ב-EFT וב- EmoTrance הם מרגישים מאוזנים יותר, שיש להם יותר אמונה, שהם חשים יותר שלווה, שהם שולטים יותר על הכעס שלהם ולעתים קרובות הם עדים לניסים של ריפוי שמעולם לא חשבו או דמיינו שיתרחשו.
כן, אני מטפל הן בבריאות הגוף והן בבריאות הנפש, וכאשר הבן-אדם רוצה להיות בריא יותר, סביבה הקרובה תשתנה וילדיו יהיו מאושרים יותר אף הם.
לעתים קרובות אני נפגש עם צעירים הטוענים כי הם לא אוהבים יותר את הוריהם ואפילו שונאים אותם, ועל כן הם לומדים פחות ושונאים ללמוד בבית הספר. במהלך גיל התבגרות, אנו יוצרים את הבסיס להמשך חיינו. אם חווים בעיות רבות בגיל ההתבגרות, הדבר ישתקף בחיי היומיום מאוחר יותר: בחיי הנישואין, בלימודים, בעבודה ובחיים הרוחניים. זו הסיבה שאני עובד הרבה גם עם ילדים, מתבגרים וגם עם מבוגרים – כדי לנקות את החוויות הרעות (הטראומות) שהם חוו.
כפי שכבר אמרתי, בשנת 1972 התחלתי לעבוד בייעוץ ולאחר מכן חיפשתי דרכים נוספות כדי לעזור לאנשים תוך זמן קצר יותר מהדרכים הקונבנציונליות הדורשות טיפולים רבים במשך תקופות ארוכות אך עם שיפור מזערי. חיפשתי משהו שיעזור במהירות וביעילות.
חיפשתי ומצאתי, ובשנת 2000התחלתי לעבוד עם TAT®, EFT ו- EmoTrance, והבאתי אותם לישראל. למדתי גם NLP , Visionary Leadership, Conscious Coaching,, המסע, אור בינה ושיטות הפסיכולוגיות K הולנד, אנגליה, ארה”ב וישראל, ושילבתי אותם בעבודתי עם מטופלים.
בעבודתי בכל השיטות אנרגטיות הללו, ראיתי כיצד אנשים משתנים. לפעמים פלאי ממש לראות כמה יפה האנרגיות האלה פועלות.

במה אנחנו
מטפלים?

שיפור בלימודים בקרב סטודנטים ותלמידי בתי הספר וישיבות
שלום בית (חיי נישואין)
טראומה עקב פיגועי טרור
טראומות ילדות
התעללויות שונות
כעסים
ADD ו- ADHD
חרדות ופחדים
קושי במציאת בן/בת זוג

אירועים אמיתיים בחיי

לאחר שנולדו ילדינו, חווה אשתי נכנסה לדיכאון שלאחר הלידה שנמשך יותר משלושים שנה. באותו זמן עבדתי כסוכן מכירות. הייתי מודאג מאוד לבריאותה ולכן החלטתי ללמוד ייעוץ כדי למצוא דרך לעזור לה לצאת מהדיכאון. חיפשתי טכניקות שירפאו אותה. תחילה למדתי עבודה סוציאלית ולאחר מכן הרחבתי את הידע שלי ולמדתי NLP  (תכנות נוירו לשוני). עבדתי עם חווה הרבה באמצעות NLP , אבל היא הייתה עדיין לכודה עמוק בדיכאון שלה. בשנת 2000, הציע לי דוןבלקרבימ NLP להתקשר אל גארי קרייג ששכנע אותי לנסות את שיטת EFT (Emotional Freedom Techniques). קניתי את סרטי הווידאו שלו ובאחד מהם ראיתי את טאפאס פלמינג מציגה את טכניקתTAT . זהו זה. נתפסתי. חוה ואני עבדנו על הבעיות שלה והתוצאה הייתה שלאחר יותר מ -30 שנה, היא נרפאה מהדיכאון  – באמצעות TAT  בלבד. בשנת 2005 חלתה חווה ב-CMV (Cytomegalovirus) , וירוס הדומה ל- CFS , תסמונת עייפות כרונית. נאמר לה כי אי אפשר באמת להירפא מהוירוסבקלות. היא שכבה במיטה עם כאבים עזים במשך כל היום. שתי חברות שביקרו אצלה אמרו: “אף אחד לא מבין את המחלה שלנו. אם אתזקוקה לנו, צלצלי אלינו כדי שנוכל לשוחח עליה. אנחנו יכולות לתמוך בך ולעודד אותך כי אנחנו מבינות מה עובר עליך”. בהתחלה חווה החזיקה בתוך עצמה הרבה טינה ואמונות מוטעות שמנעו את הריפוי שלה – למרות שטפלה באנשים אחרים באמצעות TAT. “עזוב אותי במנוחה.” היא אמרה. היו לה כאבים נוראיים. כל יום חיפשנו יחד עוד סיבות ואמונות המונעות מתת המודע שלה לרצות להירפא. ניסינו לברר מדוע היא רוצה להחזיק את המחלה דרך טינותיה. לבסוף החלה חווה להירפא. עשינו TAT על כל אמונה שיכלונו להעלות על הדמיון שאולי עיכב תהליך הריפוי שלה. כל יום עבדנו על הכאב או על המחשבה שעלתה במוחה. הכאבים עברו ממקום למקום בגופה, ובכל יום כאב חלק אחר בגוף. המשפטים שבהם השתמשנו היו למשל: “כל מה שגרם ל… (כאב גב זה) … קרה”, אבל כל יום זה היה שונה. כל יום מחדש ניתחה חווה את מצבה, ולאחר מכן עשינו TAT על מה שעלה. לאחר שמונה חודשי עבודה עםTAT היא נרפאה. שתי חברותיה לא נרפאו מ CMV ולא היו מעוניינות לשמוע על ריפוי באמצעות TAT . חווה עובדת איתי בבריאות איתנה במרפאתנו הפרטית מאז 2006.