מהו אמו טראנס
"Emo Trance™"?

EmoTranceTM – ריפוי אנרגטי לרגשות כואבים.

מה כה מיוחד בריפוי האנרגטי של EMO?

EMO  ( (Energy in Motion הידוע גם בשמו הקודם EmoTrance ) הוא תוצאה של מעל 25 שנות מחקר על ההשפעות האמתיות של עולמות אנרגטיים על אנשים אמתיים.

השיטה מתקנת את הסיבות להפרעות במערכת האנרגיה (מערכת הרוח), והשפעותיהן על מחשבות, פעולות, התנהגות ובריאות. על כן, היא מסייעת ישירות לחוויותיהם של כל העוסקים בטכניקות ריפוי אנרגטיות בסיסיות.

ה-EMO  הוא טכניקת ריפוי אנרגטית המבטלת את סיפורי הסבתא וההבלים המוכרים, ועובדת בריפוי ותיקון המערכת האנרגטית, מחזירה את “האדם הרוחני” למהותו, ובכך משיב “זרימה מאוזנת” למערכת האנרגטית של האדם.

כאשר המערכת האנרגטית חוזרת לפעול, התוצאה הישירה היא חוויה של רגשות חיוביים חזקים – שמחה, תקווה, עונג, בהירות, חיבור, ותחושת חיים אמיצה.

זאת נקודת המוצא לריפוי אמיתי בכל המובנים של המילה, כולל התחדשות פיזית וריפוי.

יתרונות

מהן היתרונות של ריפוי אנרגטי המכונה EMO לעומת טכניקות ריפוי אנרגטיות מיושנות יותר?

מה כה מיוחד בריפוי האנרגטי של EMO?

EMO  ( (Energy in Motion הידוע גם בשמו הקודם EmoTrance ) הוא תוצאה של מעל 25 שנות מחקר על ההשפעות האמתיות של עולמות אנרגטיים על אנשים אמתיים.

 

השיטה מתקנת את הסיבות להפרעות במערכת האנרגיה (מערכת הרוח), והשפעותיהן על מחשבות, פעולות, התנהגות ובריאות. על כן, היא מסייעת ישירות לחוויותיהם של כל העוסקים בטכניקות ריפוי אנרגטיות בסיסיות.

ה-EMO  הוא טכניקת ריפוי אנרגטית המבטלת את סיפורי הסבתא וההבלים המוכרים, ועובדת בריפוי ותיקון המערכת האנרגטית, מחזירה את “האדם הרוחני” למהותו, ובכך משיב “זרימה מאוזנת” למערכת האנרגטית של האדם.

כאשר המערכת האנרגטית חוזרת לפעול, התוצאה הישירה היא חוויה של רגשות חיוביים חזקים – שמחה, תקווה, עונג, בהירות, חיבור, ותחושת חיים אמיצה.

זאת נקודת המוצא לריפוי אמיתי בכל המובנים של המילה, כולל התחדשות פיזית וריפוי.

יתרונות ה EMO

מהן היתרונות של ריפוי אנרגטי המכונה EMO לעומת טכניקות ריפוי אנרגטיות מיושנות יותר?

לריפוי האנרגטי EMO יש יתרונות רבים המסייעות הן למטפל (ETP)  והן למטופל. היתרונות העיקריים שבטכניקת EMO כוללים:

טכניקת ריפוי אנרגטית שהיא הגיונית לחלוטין, אלגנטית, מובנית נכון ונעימה;
EMO הוא טכניקה פשוטה בקנה אחד עם העקרונות הבסיסיים של הגיאומטריה של הקדושה שהיא יסוד כל סדרי היצירה.

בריפוי אנרגטי אין מערכת עקרונות, אין פן דתי, אין בו ניחושים ולא נדרשות קפיצות באמונה דתית;
EMO הוא אמיתי, הוא מִבְנִי, ותוכל לחוש זאת בעצמך;

טכניקת EMO נותנת קשר ישיר וקשרי גומלין עם המערכת האנרגטית של האדם – בלי אינטואיציה, כישרונות מיוחדים, או “כוחות אסורים” או מסתוריים.
לכל אחד יש גוף אנרגטי, ידיים מרפאות ורוח, וכל אחד יכול ללמוד להשתמש בהם.

זאת שיטת ריפוי אנרגטי שלא דורשת לא גורו, לא מאסטרים ולא מורים נעלים – כולנו בני אדם.
אין היררכיה דומיננטית בין המטפל והמטופל – אנו עוסקים במחול העדין של שני אנשים שווים – המטפל והמטופל – השואפים למטרה אחת: השבת הזרימה המאוזנת.

זהו ריפוי אנרגטי בלי נִחוּשִׁים, בלי “ידע סודי”, ללא מפות או תרשימים, ללא רשימות או נקודות, ובלי דיאגרמות מורכבות;
המטופל יודע היכן כואב לו ומה הבעיה. אנחנו הולכים ישר לאותה נקודה כדי להשיב את הבריאות לתיקונו ואת הזרימה המאוזנת;

EMO  אינו מתנגש ברפואה האלופתית,  בריפוי בעזרת צמחים, בפסיכולוגיה ובכל טכניקת ריפוי אנרגטית או רוחנית אחרת;
EMO הוא אמיתי, ולכן הוא ממשתלב עם כל טכניקה או שיטה אחרת, ומשפר את תוצאותיהן. את שיטת הריפוי האנרגטית EMO אפשר לשלב עם טיפול פסיכולוגי, עיסוי, רייקי, ריפוי באמצעות אבנים, קינסיולוגיה (מוח אחד), יוגה, אייקידו, היפנוזה, פנג שואי ועוד.

בשיטת הריפוי האנרגטי EMO,  כל סדרי היצירה פועלים למענך.
כמו שהגוף “שואף” להירפא– ולא משנה כמה קשות הנסיבות –למערכת האנרגטית ול”רוח” של האדם יש שאיפה טבעית לזרימה מאוזנת. שיטת הריפוי האנרגטי EMO מסייעת בהשבת הזרימה המאוזנת כדי לתקן את מה שהשתבש בעבר.

לא שמעתם על EmoTrance?

זה בסדר, כי היא כנראה השיטה החדשה ביותר של ריפוי רגשי בעולם.

לפני קצת מעל שנתיים, קבלה הקבוצה הראשונה של מאמני EmoTrance את הסמכתם והשיטה הוצגה לראשונה לפני קהל של פסיכולוגי האנרגיה המנוסים ביותר בעולם בכנס האירופאי השני לפסיכולוגיית האנרגיה שהתקיים באוקספורד שבאנגליה.

שיטת מערכת האנרגיה של המרידיאנים נמצאת בשימוש בצורה מוצלחת כבר זמן רב, לפחות מאז אמצע שנות ה- 80 של המאה הקודמת, ומטפלת בהצלחה בחסימות ברגשות, ועד היום עזרה לרפא מאות אלפי אנשים מהמתח והסבל שגורמים כאב של אהבה, דיכאון, עצב, שכול, כעס, פחד וממגוון בעיות רגשיות משתקות שונות שהורסות את החיים ואף גלגולים שלמים.

אחת החוקרים הפעילים ביותר בתחום הפסיכולוגיה של אנרגיה, ד”ר סילביה הרטמן מבריטניה, הציגה שיטה פורצת דרך שפועלת לא רק עם מערכת המרידיאנים, אלא מתייחסת אל כל החבלות בכל הרמות והרבדים של הגוף.

שלא כמו דיקור או טיפולי הקשה הקודמים, EmoTrance אינו משתמש ב”נקודות מרידיאן” אלא מתרכז ישירות במקום הפגיעה – וזאת תגלית מרעננת בפני עצמה.

ואכן, מפתיע שגישה כל כך בסיסית לא היתה בשימוש בעבר. כאשר נמצאים במצוקה רגשית, מרגישים משהו – לחץ בחזה, חסימה בגרון, כאב בלב. המילים והביטויים כגון “עומס על הכתפיים שלי העייפות”, “הלב שלי נשבר”, “כששמעתי את הבשורה, הרגשתי כאילו מישהו נתן לי אגרוף בבטן”, אינם ביטויים חסרי משמעות, אלא למעשה מתארים את מיקומו המדויק של חבלה בגוף האנרגיה שהפכה להיות כה חמורה שהיא עכשיו מביעה את עצמה בכאב פיזי אמיתי שמלווה את כל הרגשות העזים.

 

ב- EmoTrance, כלל לא דרושה אינטואיציה כדי למצוא את המיקום המדוייק של הפגיעות בגוף. מספיק לשאול את המטופל, “איפה אתה מרגיש את העצב בגוף שלך?” ולאחר מכן ליישם את אסטרטגיות ריפוי המאוד פשוטות, הברורות והחזקות עד שאדם באמת מרגיש איך הכאב נמס או “מתרכך וזורם”, המונח שבו משתמשים בכל עבודת ה- EmoTrance.

EmoTrance  הוא ישיר לגמרי, הגיוני ומעשי. המטפל והמטופל עובדים יחדיו כצוות עם מטרה פשוטה משותפת — לתקן פגיעות בגוף האנרגיה.

העבודה מתבצעת אך ורק עם הגוף ועם “מערכת המשוב” של איך האדם באמת מרגיש בכל עת מוציאה מחוץ לתמונה את כל “בלבול הפסיכותרפיה” הרגיל.

ב-EmoTrance אומרים בפשטות שהרגש (האמוציה) הוא התוצאה הישירה של פגיעה בגוף האנרגיה – למשל, אם מישהו נחבל בכף רגלו וחברו דרך עליה, התוצאה הטבעית תהיה כעס ותוקפנות. ברגע שכף הרגל נרפאה ודורכים עליה, התגובה תהיה שונה לחלוטין, ומספיק שיתנצל. אנו אומרים כי “לא חשובה מהות הפציעה, אנחנו לא מתחילים לדבר על הא ועל דא, אלא פשוט מרפאים. כמו חור בגרב. פשוט – לתקן אותו והכל מסתדר”.

גישה ישירה ומעשית זו לא רק חוסכת שנים של טיפולים, אלא גם מאפשרת לאנשים להתמודד עם בעיות שפשוט לא יכולים לדבר עליהן כי הן כואבות מדי, מבישות מדי, פרטיות מדי או אפילו בלתי מוסברים.

כל מה שעל המטופל לעשות הוא להצביע על מקום הכאב, והפגיעה נרפאת. כבר לא כואב, המטופלים שמחים, משוחררים, מסוגלים לשקול בבהירות כל מיני דברים ובלי הכאב שהיה שם לפני שהפציעה נרפאה.

EmoTrance הוא כלי מושלם “לשחרר את המרפא שבתוכך” כי הוא כל כך פשוט. המטפל, אם יש בו רצון אמיתי לעזור, פשוט לא יכול לטעות כי הוא עוקב בזמן אמת אחרי הרגשות האמיתיים של המטופל. עם EmoTrance אין ניחושים או חוסר ודאות, הוא כל כך בטוח ופשוט, שאפילו ילד קטן יכול ללמוד להעניק ולקבל טיפולי EmoTrance ולעשות זאת היטב.

אפשר למצוא את פרוטוקולי העזרה עצמית, כתובות של מתרגלי EmoTrance וכן מאמרים רבים וסיפורים על שיטת ריפוי רגשי המעולה זה בכתובת http://EmoTrance.com .

EmoTrance  מומלץ לכל מי שמעוניין בריפוי באמצעות אנרגיות או בריפוי של פצעים וצלקות פסיכולוגיים בדרך הכי נפלאה עדינה ויעילה.

שיטה יפה

השיטה היפה הזאת הוצגה לראשונה לציבור ב-“ועידת אוקספורד אנרגי” בשנת 2002. אני זכיתי להציג אותה בארץ כמאמן של Emo Trance™.

המילה Emo Trance™ פירושה העברה של רגשות שתקועות ומכאיבות. אני מלמד, על ידי הכוונתך ותשומת לבך כיצד לשחרר את האנרגיה התקועה שגורמת לרגשות הללו.

לפרטים נוספים, פגישה אישית או אימון, נא להתקשר אלי.

הסבר פשוט ל- Emo Trance™:

“לכולם יש רגשות כל הזמן.

הרגשות עצמן אינן בעיה. הן באות והולכות בן רגע- לפחות ככה אמור להיות בעולם מושלם.

הרגשות הופכות לבעיה כאשר הן נתקעות באיזשהו מקום ולא יכולות להמשיך הלאה והחוצה כמו שצריך.

אז, מצבטברת עוד רגש עוד ועוד ונוצר לחץ עד לכאב פיזי ממש באותו אזור.

אם הלחץ חזק מידי, האדם עלול להגיב בהתקפי פאניקה, עצבנות, צעקות או בכי.

צריך לשחרר את הלחץ שנוצר, אך אלו תגובות קיצוניות. במקום זה נפתח את שסתומי הלחץ כדי לאפשר לרגשות לזרום בחופשיות כדרוש. ואז, כשנעשה זאת, תשים לב שהתחושות הפיזיות יבהירו לך כמה טוב אתה מרגיש עכשיו וכמה נכון לעשות זאת.

בגופך יש מעברים לאנרגיה. חלקם לא פעלו הרבה מאוד זמן, אך הם שם וכאשר נמצא אותם האנרגיה תוכל לזרום ולצאת מן הגוף- לפעמים דרך העור, לפעמים דרך הידיים ורגליים, לפעמים דרך הפה- זה שונה אצל כל אחד.

אתה עובד מבפנים ואני מסייע מבחוץ ובינינו נוכל לשחרר את החלק הזה של גופך כדי שתוכל להרגיש את הדברים הללו ולא יכאיבו עוד כשהם זורמים ומשתחררים כמו שצריך.”

תזונה אנרגיה

מאת ד"ר סילביה הרטמן

עתה, עלינו לשאול שאלה חשובה מאוד, כלומר:

“מה דרוש לגוף האנרגיה כדי לתפקד באופן מלא,בהצלחה, ושהמערכת החיסונית שלו יפעל באותה יעילות כמו בגוף הפיזי?”

התשובה הראשונה לשאלה מרכזית זו היא:

אנרגיית הגוף זקוקה לזרימה מאוזנת של “מזיני אנרגיות” לאורך מערכותיה הרבות כדי שתהיה מסוגלת לתמוך בנו.

מה היא תזונת אנרגיה?

קיימים סוגים רבים ושונים של אנרגיות הנקלטים בגוף בכל זמן נתון. אנחנו חיים ב”אוקיינוס של אנרגיה” ממשי הנוצר בעצם מהכל – מהקרקע מתחת עד לקרינה מהשמש, הירח והכוכבים; כל יצור חי מפריש כמויות עצומות של אנרגיות כל הזמן ברוחב פס רחב ביותר, ויצורים אלה כוללים בני אדם, בעלי חיים, צמחים וחרקים.

בני אדם הם כנראה היצורים היחידים על פני כדור הארץ רק שיש להם היכולת “להגן” את עצמם באופן פעיל ומודע מסוגים מסוימים של אנרגיה, ולמעשה הם מסוגלים לדחות את האנרגיות שקיימות, שיכולים בהחלט להיות להם מועילים ביותר.

משיגים זאת באמצעות המנגנון של “מחשבה” או “כוונה”.

כוונה ואנרגיה

אמרה נפוצה מאוד היא, “לאן שהולכת הכוונה, זורמת האנרגיה.”

אף על פי שאנחנו לא יכולים להזיז סלע במבט בלבד, אנחנו אכן יכולים להשפיע על מציאות אנרגטית בעזרת כוונות. הסיבה לכך היא שכוונה, מחשבה ואנרגיה, מקורם זהה, ומבחינה מבנית נועדו לעבוד יחד זה עם זה.

תהליך זה הוא טבעי ונמצא בפעולה תמידית; לפעמים אנשים פונים במכוון ומנסים לעצב מציאות אנרגטית באמצעות הכוונות שלהם, למשל במעשה של תפילה, בהבעת משאלה או בגירסאות המודרניות יותר של הצהרות, הגדרת מטרות, הדמיה וכן הלאה.

מה שנשכח, אך הוכח כאחד הגורמים העיקריים ביותר לבריאות לקויה ואומללות בתוך אוכלוסייה שְׂבֵעָה מוגנת ונתמכת היטב בעולמנו, הוא כוונתנו להתערב בחילופי אנרגיה כל העת.

זה לא מודע לחלוטין; “מודעות לאנרגיה” מוגבלת למעטים המתאמצים לברר פרטים נוספים על אודות ריפוי אנרגטי, אלה הבאים במגע עם מערכת האנרגיה בגלל בריאות לקויה או אולי מפני שהם לומדים אמנויות לחימה.

תהפוכות אנרגיה או "אמירת 'לא' לריפוי"

בטיפולים אנרגטיים קיים מושג של “היפוך”. במילים פשוטות, המשמעות היא שחלק ממערכת האנרגיה נכנסה למהלך הפוך ופועלת “נגד” יתר המערכת, כמו, למשל, מנוע שכוּונה אחורה במקום קדימה.

לרוב, ההיפוך מתגלה במקרה של טראומה גדולה. ברמה הפשוטה ביותר, אפשר לומר כי בכל פעם שאנחנו אומרים “לא!” למשהו, זאת פקודה – פקודה ישירה – לחלק ממערכת האנרגיה לעצור ולהכנס להילוך אחורי.

היפוכים אלה במערכת האנרגיה מביעים את עצמם תמיד במשהו שלכאורה נראה תקוע – כסלע איתן – פציעה שפשוט לא נרפאת,  תגובה פסיכולוגית שפשוט נסוגה, על אף כמות הטיפולים.

המטפלים באמצעות אנרגיות מדברים על היפוכים “ספציפיים” והיפוכים “מסיביים”, כי אכן יש אנשים שמגלים בגופם שפעם אמרו “לא” לריפוי.

רבים אחרים יראו בהתנהגותם, בגופם, בחייהם האמיתיים, הוכחה מוחלטת שבוודאי אמרו “לא” לשגשוג, לאושר, להצלחה, להורדת משקל, לחיים בלי הרגלים ממכרים – אלה הם אנשים שמנסים בלי סוף, עד ייאוש, “את הכל” כדי להתגבר על בעיותיהם, אבל הבעיות יישארו, לא משנה מה הטיפול, לא משנה אם הטיפול הצליח אצל כל אחד אחר שניסה אותו, לא משנה כמה יציב או מסכן חיים מצבם.

כוחם של כוונה והחלטה בהתנהגות ובפעילות האנרגיה הם פשוט יוצאים מגדר הרגיל.

החלטה פשוטה, ברגע שהתרחשה כתוצר לוואי של טראומה או חוויה, תשאר מנודה, מחוץ לתחום במשך כל החיים, ותגרום לסבל ואומללות אינסופיים. הזמן לא מרפא כלל ואירוע שהתרחש לפני 75 שנים נותר “טרי”, אדום וכואב כפי שהיה אז.

עם זאת, בחללי הקוונטם של האנרגיה, שם גם מתגוררת האפשרות שאפילו הטראומה הגדולה ביותר נרפאת עכשיו, כהרף עין, אבל רק אם תדרש. יש לציין כי אין זה אומר ריפוי מיידי ברמה הפיזית, כי אנו מתייחסים כעת לגוף האנרגטי, ובכל זאת ברור כי כאשר גוף האנרגטי מתפקד כמו שצריך, לגוף הפיזי תהיה תמיכה בריפוי העצמי שלו ויש סיכוי לריפוי פיזי אמיתי.

בכל אופן, “היפוכים” הם בעלי חשיבות עליונה בתזונת אנרגיה, כי בפעולה הפשוטה אמירת “לא” לאנרגיה נכנסת, נוצר מחסום באנרגיה המונע ממנה כניסה למערכת – והתוצאה היא לא אחרת מאשר מצב של תת תזונה.

כל מה צריך היא אהבה …

כבר אמרו זאת כל הנביאים הגדולים, כל המנהיגים הדתיים הגדולים על פני הזמן ובמרחב של אנושות כולה , שהאהבה היא המרפא הגדול ביותר ושהאנרגיה של האהבה יוצרת נסים מרפאים.

יש, אכן, מאות אם לא אלפי מחקרים מדעיים שנערכו בכל רחבי העולם על השפעת תשומת הלב אנושית – שמבשרת אהבה אנושית – על ריפוי, על רווחה, על הקלה בתסמינים. באחד המחקרים המפורסמים ביותר בקשו מהצוות הסיעודי בבית יתומים בשנות ה-50 של המאה הקודמת, לא להעניק תשומת לב לתינוקות רכים בבית היתומים אלא להעניק להם אך ורק טיפול הפיזי ותזונה חיוניים.

התינוקות החלו לדעוך וכשהם התחילו למות, הניסוי ננטש כי הצוות סרב להמשיך בו.

האנרגיה של תשומת הלב מקלה משמעותית על התסמינים של כל מחלה, של כל תחלואה. היא “גורמת לאנשים להיות אינטליגנטיים יותר”, רגועים יותר, חברותיים יותר ובעלי יותר תושייה. היא עוזרת להם לחיות זמן רב יותר, גם אם אנרגית תשומת הלב מסופקת דרך מינים שאינם בני אדם כגון כלבים, חתולים וקופים, ואפילו ציפורים כפי שהעידו מחקרים על ההשפעות של חיות מחמד בבתיהם של זקנים ובמחלקות גריאטריות.

האנרגיה של תשומת הלב היא “חומר מזין חיוני” לגוף האנרגיה וכאשר לא מקבלים אנרגיה זו, בני אדם דועכים, משתגעים ועלולים אפילו למות.

עם צפיפות האוכלוסין בעולם, איך יכול להיות מחסור כה גדול באנרגיית חיים חיונית זו?

התשובה היא פשוטה ועצובה ביותר. אין מחסור באנרגיה זו, אלא הבעיה נעוצה בעובדה שבני אדם לא מקבלים אותה בצורה נכונה ולא מעבדים אותה נכון. ואכן, היכולת לקבל ולעבד את אנרגיית תשומת הלב מאנשים אחרים היא כנראה הגורם הסביר ביותר והקשור ישירות לבריאות ולאושר של האדם לאורך כל שנות חייו.

אנרגיות אנושיות ואנרגיות אחרות

אחת הסיבות שאנשים פונים לעתים לחיות מחמד כספקי אנרגיה היא שהמחסומים החוסמים אהבה, חיבה ותשומת לב שמזרימים אליהם אנשים אחרים אינם נמצאים במקומם וכאן האנרגיות יכולות לזרום בחופשיות. קיים, כמובן, צד שני למטבע. לחיות אין מחסומים לאנרגיות נכנסות והם מוכנים לקבל תשומת לב מבני האדם שכל כך שואפים להעניק – אבל לא מסוגלים למצוא אנשים שמוכנים לקבל את האנרגיות שלהם, רק מחסומים על גבי מחסומים שמהם תרומתם “קופצת וחוזרת”.

אבל כמובן, יש אנרגיות אחרות שלא מתקבלות, אנרגיות שאליהן אמרנו, “לא!” בשלב כלשהו ושהם כבר לא זמינים לקבל את התזונה החיונית ודיאטות האנרגיות המגוונות שגופנו זקוק להם לתפקוד מלא.

מזג אוויר הוא דוגמה טובה לכך. סערות, מזג אוויר גשום ומזג אוויר קר הם ספקי אנרגיה אדירים – אם נפתחים אליהם. הרוב מסכימים, לעומת זאת, שכל מזג אוויר, זולת יום שמש, יום חם עם שמים בהירים, הוא “מזג אוויר גרוע” ויש צריך להיות מוגנים ממנו, להתגונן בכל דרך אפשרית.

עצם האמירה “לא!” ל”מזג אוויר גרוע” הופכת בעצמה חלקים ממערכת האנרגיה ומשביתה אותם, והתוצאה היא שאלה שמחזיקים בעמדות אלה מושפעים עוד יותר ממזג האוויר קר או גשום – למשל, סובלים מדיכאון או התלקחויות פסיכוסומטית.

קיימות עוד אנרגיות טבעיות רבות שבני אדם חוסמים. לאנשים רבים יש העדפות צבע – מישהו עשוי לומר: “כתום הוא לא הצבע שלי”. או, “אני לא אוהב את הצבע הכתום.”, שהוא שווה הערך לאמירה, “לא! לכתום.”

וכאשר מורים לו כך, גוף האנרגיה מסיט את הויברציה המדוברת ואנחנו נמצאים במצב לא טוב בכלל.

חשוב לציין כי התהליכים שתוארו במאמר זה אינם המצאה חדשה ולא תוספת לתיאוריה קיימת, אלא פשוט מייצגים הסתכלות על המתרחש במציאות ובאופן טבעי.

אי אפשר לתקן, למשל, את ההערכה העצמית של הבן-אדם המאמין באמת ובתמים שהוא חסר ערך באמצעות דוגמאות נגדיות או לשדר לו כי מדובר בהחלטה מוטעית (לאמר, להראות או להוכיח), אם הוא אינו מסוגל לקלוט את האנרגיות הקשורות לתחושה זו.

לכן, ייתכן שהדוגמנית היפה ביותר על פני כדור הארץ בוכה בכי קורעת לב כי היא משוכנעת שהיא מכוערת; ייתכן שהאדם האהוב ביותר, אדם שיש לו בני משפחה וחברים רבים מספור שכולם אוהבים אותו מאוד, משוכנע לחלוטין ש “אף אחד לא אוהב אותי.”; ייתכן שהאנשים המוכשרים ביותר יצהירו בביטחון מוחלט “אני חסר ערך”.

צריך להיות מובן מאליו כי לא “משמעויות” של מילים או ביטויים ירפא ויתקן, אלא ה”אנרגיות” של המילים והביטויים שהם מבטאים.

האנרגיות האלה מובילות לגוף האנרגיה, ושם ממלאות את המשימות של תיקון, של ריפוי, של התחדשות. בעשותן כך, הן מתקנות ברמה האנרגטית הבסיסית את מה שלא תקין, וכל זה בא לידי ביטוי גם בשינויים פסיכולוגיים ופיזיולוגיים.

במקרה של שינויים פסיכולוגיים, כמו שאדם “קורא” את הנופים האנרגטיים הפנימיים שלו, זה מִתַּרְגֵּם ישירות להבנות בנוגע לדימוי עצמי ולמציאויות.

הזרימה החיונית של האנרגיות

אנו נחזור למקרים של התנגדות למחמאות, נזכור גם את ההתנגדות לחדירת אנרגיות אל תוך המערכת מהחשש שאנו עלולים להאמין להן ובכך יהפכו למציאות.

רבים מחילופי האנרגיה האנושיים נפגעים מהבנה מטעית זו. דהיינו אם האדם היה נפתח לקבל אנרגיה נכנסת או מידע דומה, הוא היה הופך “להיות” כזה.

זהו הפחד וחוסר ההבנה בנוגע לחילופי אנרגיה שבמחמאה הפשוטה, כמו בנוגע לחילופי אנרגיה של “אתה מכוער”. כך או כך, אסור “להאמין” למה שנאמר. התוצאה עלולה להיות גרועה מאוד.

חשוב באמת להבין שלחילופי האנרגיה אין כלל קשר לאמונה שלנו במשהו או בחשיבה שלנו שהאחד הוא תוצאה מהשני.

אכן, עבור אנשים רבים, העובדה שפעם אמרו להם משהו חיובי יכול להיות נורא כי אותה מחמאה אכן נכנסה למערכת האנרגיה. ההרגשה הייתה כל כך טובה שהם ניסו “להחזיק” באותה האנרגיה כדי לשמור על התחושה הטובה למשך זמן ארוך.

דבר זה גורם לצורות החמורות ביותר של הפרעות בגוף האנרגיה כי היא חוסמת מיידית את הערוצים המיועדים להעברתו של מידע מסוג זה – אנרגיה נוספת ממקורות אחרים לא תוכל להיכנס בעתיד.

כמו כן, כפי שהאנרגיה אינה עוברת דרך המערכת כמו שצריך, מאחורי החסימה נמצאת שממה אמיתית של ערוצים ריקים ואיברי האנרגיה שאותם הם היו אמורים להזין, הגורמים להפרעות קשות שקודם כול יבואו לידי ביטוי ברגשות, ואם ימשיכו במשך תקופה מספיק ארוכה, גם בתחושות פיסיולוגיות, בכאבים ולבסוף במחלה ממש.

תהליך זה נוגע גם לצורות אנרגיה שנעצרו באמצע המערכת כי הם נתפסו כמזיקות, אנרגיות שאף פעם לא נכנסו למערכת בכלל מפני שנחסמו עוד בטרם נכנסו לגוף האנרגיה המרכזי.

עיבוד האנרגיה בצורה נכונה – ללמוד מחדש

אנחנו, למעשה, מֻתְנָעִים בעזרת אנרגיה; זאת אחת המתנות שהעניק לנו הקב”ה.

כל מה שאנחנו מוצאים ביקום, כל החיים על פני כדור הארץ, כולל של בני אדם, נועדו לְעַבֵּד את זרימת אנרגיות וליטול חלק במחזורים העצומים של החיים.

כדי למלא את ייעודה, האנרגיה צריכה לזרום באופן טבעי. מה שעלינו לעשות כדי להתקרב למה שמכונה זרימה, הוא לא ללמוד משהו חדש, אלא ללמוד מחדש להשתמש נכונה במערכות שהקב”ה נתן לנו.

על פי הגדרה, יש לכולנו היכולת להסיר חסימות אלה שהיו פשוט תופעת לוואי של חיים בתרבות שאינה מודעת לאנרגיות.

מדהים כמה בעיות בלתי פתירות מהעבר הפכו לא רק מובנות, אלא גם עד כמה קל למצוא “פתרונות אנרגטיים” למה שהיו במהותן, “בעיות אנרגטיות” במקורן – ובכך לא יכלו להיפתר בצורה אחרת ובעזרת גישות פיזיות/נפשיות.

התמכרויות, בעיות משקל, בעיות זהות ופעילויות מכל הסוגים הבאים כתחלופה לאלה, מתחילים להיות הגיוניים מבעבר כאשר מסתכלים מנקודת מבט של אנרגיות – במקרים אלה אנשים מנסים להשתמש באמצעים פיסיים כדי לפצות על פגיעה, על מחסור או הפרעה במערכות האנרגיה וזה נועד לכישלון.

לסיכום

הבנה רחבה יותר וחקירה של אנרגיות בגוף האנושי הם המהות אם ברצוננו לפתור בעיות גוף-נפש שהיו לגמרי מחוץ להישג יד עבור רבים מאתנו במשך שנים רבות.

אנו לא מציעים שהטיפול בגוף האנרגיה עדיף על פני טיפול בגוף הפיזי.

מה שאנו מציעים, לעומת זאת, הוא שיש היבטים רבים בבריאותו וברווחתו של האדם שפשוט אי אפשר לפתור מכל מקום אחר ולא בכל אמצעי אחר.

אנרגיות קיימות. הן אמיתיות ורבים טוענים כי לטווח הארוך הן היסוד של כל התפקוד הפיסיולוגי.

הנושא של “תזונת אנרגיות” הוא אחד הדרכים המרגשות ביותר בחיפושים אחר שינויים אמיתיים בבריאות כל אחד ואחד מאתנו, באושר וברמות של סיפוק ובהישגים במשך חיינו, שנתגלו בשנים האחרונות.

אולי עוד נגלה שאחרי הכל אנחנו באמת חיים ביקום של שפע מוחלט, במקום שבו הקב”ה שם את הדרוש לנו, וכדאי שננצל זאת.