אמונה בה’ תורה ותפילה

אמונה בה’ תורה ותפילה

האם אתה מאמין בה’ או באמונותיך המוטעות?

עד שהתחלתי לבצעTAT ,

לא ידעתי כמה אמונות מוטעות מרפרפות בראשי בלי שאשים אליהן לב. 

ביצוע TAT העניק לי מודעות רבה,

והיום אני “שומעת” “קולות” שונים בראשי.

כך אני יכולה לברר את אמינותם ולשנותם במידת הצורך.

 

לתרפיסט נדרשו הסברים רבים עד שהבנתי את רעיון האמונות המוטעות, ונדרשו עוד יותר הסברים עד שהסכמתי איתו.

במקום להסביר, הבה אתן דוגמה.

הייתי בשלבים מתקדמים של הריוני, והתרפיסט שאל אותי על מה אני רוצה לעבוד בקשר ללידה. לא הייתי צריכה לחשוב הרבה. חששתי מאד מהכאבים שמהם סבלתי בהנקה בימים הראשונים לאחר לידת ילדיי הקודמים. ההתכווצויות שנועדו לכווץ את הרחם חזרה לצורתו המקורית רחוקות הן מלהיות נעימות, כפי שיודעות כל האמהות שחוו אותן. מראה האמהות המניקות שמעוותות את פניהן מפאת הכאבים, מראה קבוע הוא בחדרי ההנקה.

כל-כך עז הוא הכאב שיש שנוטלות משכך כאבים לפני ההנקה.

כאשר סיפרתי זאת לתרפיסט הוא קרא בקול, “אבל זאת אמונה מוטעית!”. “אבל זה אמת.”  השבתי, “שְאל כל אם, ובמיוחד אלה שעברו לידות רבות.  יגידו לך שזאת עובדה.  כל רופא יסביר לך זאת.” אך התרפיסט התעקש שזאת אמונה מוטעית. היא אינה אמת לאמיתה. רק ה’, והוא בלבדו, הוא האמת האבסולוטית! לכל אמת ולכל סטטיסטיקה יש יוצאים מן הכלל. אנו שומעים דברים, וכביכול מזמינים אותם להתרחש. הדבר דומה לנבואות שלקראתן אנו מזהירים הורים בגידול צאצאיהם והן בכל זאת מתגשמות.

מאחר ש”ניצחון הרוח” הוא אינו ביטוי בלבד אלא מציאות בתוך המוח האנושי, למחשבותנו ולאמונות שלנו על החיים ועל עצמנו יש השפעה גדולה על כולנו.

בכל מקרה, בויכוח החוזר בינינו, הוא הציע שפשוט נעבוד על הסוגיה.  וכך היה.

אומרים שטוב מראה עיניים ממשמע אוזניים. אני יכולה באמת להעיד שהייתה זאת הפעם הראשונה שבה לא סבלתי מהתכווצויות אחרי הלידה.  האם היו לי התכווצויות? כן, היו. אך לא סבלתי מהם.  אסביר לכם את פשר הדבר. הפעם, תודות ל-TAT הייתה זאת חוויה שונה לחלוטין. בכל פעם שהנקתי, וההורמון המופרש עם החלב בעת ההנקה כיווץ את הרחם, רציתי לצעוק, “יש! ההורמונים פועלים, יהיה לי חלב והרחם שלי מתכווץ חזרה למקומו.”

אם כן, חשתי את הכאב אך הוא לא היה כאב שלילי אלא חיובי בהחלט. גם לא נלחמתי נגד ההרגשה, אלא קבלתי אותה כמעט בברכה. נוסף על כך, מכיוון שראיתי את הכאב באור חיובי, לא העמסתי עליו את כל האסוציאציות של כאב ושל פחד שהיו גורמים לי לעוד יותר כאב מאשר לתחושה הממשית של השריר המתכווץ.

הדבר דומה מאד לשיטת הלידה השוויצרית שבה מלמדים את המיילדת לתרגם את תחושת התכווצויות הרחם לא ככאב ממנו צריך לברוח,

אלא כתחושה מבורכת שאיתה אפשר לפעול.

ניסיון זה מהחיים הוכיח לי בבירור שהפתרון נמצא במוח. אנו מקשים על עצמנו בגלל המחשבות המוטעות. תפיסה זו מוכרת כיום גם ברפואה הקונבנציונאלית בשם מחלה פסיכוסומאטית. מחלות הנראות מדומות, אך לחולה יש כאב פיזי ממשי אף על פי שפיזית הכול כשורה.

הכאב נובע מגירוי במוח החולה. עם זאת, הרפואה הקונבנציונאלית מודה שמחלות מסוימות נגרמות — חלקית או לחלוטין — מלחץ או מפחדים. זאת אומרת שלחוסר איזון ברגשות האדם ובמחשבותיו יכול להיות השפעה ישירה על בריאותו הפיזית, דוגמת לחץ דם גבוה, מחלות לב או סרטן.

לפני כמה ימים שוב ראיתי בבירור איך מוחנו גורם לצרות. הלכתי לדואר בתקווה שהפקיד יוכל לבדוק בעזרת המחשב כמה פרטים של פעילות בנקאית. הוא לא הצליח למצוא את המידע שביקשתי. בזמן שיצאתי מבית הדואר שמתי לב לכאב ראש. הבנתי מיד שכאב הראש נגרם מכעסי בבית הדואר.  בצעתי TATמהיר ואמרתי לעצמי ש”אפילו אם דברים לא מסתדרים כפי שאני רוצה, אין לי צורך בכאב ראש”.  כאשר בצעתי את ה-TATהתפעלתי להרגיש איך כאב הראש חולף.

כמה ימים מאוחר יתר גיליתי גילוי נוסף. אין אנו מודעים לכמות המחשבות המוטעות הטמונות בנו. במשך הילדות אנו סופגים את כל המידע על החיים כפי שסופג הספוג מים. לילדים אין היכולת לנתח או לבקר את המידע שהם סופגים, אלא הם רושמים אותו כעובדות אמיתיות, והמידע מאוכסן במגירות התחתונות של מוחנו, בתת-המודע.  מאוחר יותר בחיינו, אנו מגיבים למצבים בהתבסס על מה שמאוכסן במוחנו. אביא שוב דוגמה אישית.

לפני כמה זמן היה לי יום ששי עמוס ביותר, יום שבו עמדתי על רגליי במשך יום שלם.  לאחר הדלקת נרות השבת, נפלתי לכסא ושמתי לב לכאבי רגליים. אמרתי לעצמי,” אין פלא, עמדת על רגלייך במשך כל היום, ועוד עם עודף משקל”.  “רק רגע”, תהיתי ביני לבין עצמי, ” זאת אמונה מוטעית.  אנשים רבים עומדים על רגליהם במשך יום שלם, ורבים סובלים מעודף משקל אף הם, אך רגליהם לא כואבות.”

חייבת להיות כאן אמונה מוטעית. בצעתי TATומה הופיע? פתאום ראיתי בנבכי מוחי את אימי קושרת נעלי בריאות מיוחדות לקראת שעות רבות של עמידה וניקיונות לפסח – והיא הייתה בעלת משקל עודף.  הנה זה. למרות שאמי אף פעם לא אמרה דבר בכיוון הזה, רק לראות אותה נועלת את הנעליים הזכירה בזיכרון הילדה שעמידה לזמן ארוך יכולה לגרום לכאבי רגליים. לאחר שסיימתי את ה-TATשמתי לב, להפתעתי, שרגליי הפסיקו לכאוב.  מדהים באמת.

הרשימה ארוכה מאד. כיום, בעזרת תרופות פלצבו, ייסד עולם הרפואה סטטיסטיקות מרשימות שמוכיחות את המושג “ניצחון הרוח”.

לאדם היודע שהוא אינו קרבן הנסיבות יש תחושת כוח. הוא יכול להתמודד בצורה חיובית עם כל ניסיון שמציב בפניו הקב”ה.  הכול תלוי בתגובתו, ולכן עליו לבדוק את מוחו ולוודא שהוא אכן רואה את החיים בדרך הנכונה.

בהצלחה!

____________________________

זכיתי להתקרב לנשמה שבקרבי שניתנה לי מאת השם

 

לכבוד אליעזר ספטר

 

אני רוצה לספר קצת על כל המהלכים שעברתי,  הרבה בזכות זה שזכיתי להכיר את השיטה המיוחדת הזאת שהקב”ה הוריד לעולם בדור של ניסיונות כאלו- שיטת ה-TAT.

מגיל קטן עברתי טראומות שהשאירו בי חותם בנפש שפשוט לא ראיתי סיכוי לצאת מהם לעולם, אבל באתי לאליעזר דרך חברה, ממש משמים, כשלא רציתי עוד לחיות כי הגיעו מים עד נפש,.

כבר לאחר הטיפול הראשון עם אליעזר התחלתי להרגיש שמשהו מתחיל לזוז, להשתחרר… אבל ידעתי שזה הולך להיות תהליך. אז לאחר מספר טיפולים שבהם השקעתי את כל תשומת ליבי מבחינת הזמן – כי הייתי צריכה להקדיש זמן רב לנסיעה מהצפון לירושלים – הרגשתי שיפור.

ולאן שאדם רוצה לילך בו…הקב”ה מוליך אותו.

ומאז השתנו חיי מקצה לקצה: זכיתי להתקרב לנשמה שבקרבי שניתנה לי מאת השם, לזכך ולהוריד מעליה את כל “הקליפות” שנגרמו לי כתוצאה מהטראומות; התחלתי להתקרב לבורא עולם שרצה לתת לי חיים אחרים, חיים של שחרור ושמחה, חיים של אמת ותכלית.

כיום אני בעלת תשובה מזה שבע שנים ב”ה, זכיתי לעשות תהליך הדרגתי ובריא מתוך אהבה ורצון לגלות מה ה’ רוצה ממני וגיליתי חיים של תורה ומצוות שהיום אני לא מחליפה אותם בעד שום חיים. אני לומדת במדרשה לבעלות תשובה וזוכה בכל יום להתקרב לבורא עולם שכל מה שעושה- לטובה הוא עושה. הטראומות השתחררו ממני, ואני מרגישה הרבה יותר בריאה, מקבלת את עצמי ושלימה עם עצמי.

לאחר כמה שנים הלכתי ללמוד אצל אליעזר את קורס ה- TAT על מנת לקבל כלים ולהמשיך לעבוד עם עצמי. אז עכשיו אני בשלבי הסטאג’ ואני זוכה גם לעשות  TAT על עצמי ולשחרר מחסומים רגשיים, וגם עוזרת לאחרים ומטפלת בהם במסגרת ההתנסות.

אז לסיום, מה שנשאר לי הוא לומר תודה רבה לבורא עולם שזיכה אותי להתקרב אליו דרך שליחים נאמנים שאני חייבת להם המון הכרת הטוב, שמטפלים בשיטת TAT: אליעזר ספטר וחוה אשתו היקרים.

תודה מקרב לב.


 

מועקות ואי יכולת ללמוד

למדתי המון תורה ולאחר מכן נכנסתי לתקופה גדולה מאוד של ירידה וחוסר חשק הן בלימוד

למדתי המון תורה, הקפדתי על הנהגות רבות מאוד ביהדות, ולאחר מכן נכנסתי לתקופה גדולה מאוד של ירידה וחוסר חשק הן בלימוד והן בהנהגות, עד שהגעתי לנקודת שבירה, שמשם רציתי לעלות, ולא ידעתי מה אני אוהב, ומה אני לא אוהב. פחדתי מאוד לשוב ולעלות שמא עוד פעם ארד, פחדתי המון מ”מה יגידו עלי” וכו’.

הטיפול היה בתחילה מצחיק ולאחר מכן אפילו מתסכל. כלומר, במקום להתעסק אינטלקטואלית בנפש, ר’ אליעזר משנן לך כל מיני משפטים ואתה כמו רובוט/מכונה משחרר מעצמך – אבל לאט לאט. נתתי הרבה אמון בשיטה ובדרך הטיפול להתנקות מכל מיני יסודות שאנו מונחים ופועלים על פיהם.

כיום לאחר הטיפול ב- TAT, אני מרגיש שיש בי כח להחליט לבד מה אני רוצה. יש בי יותר אומץ לחזור למקומות של לימוד ברמה טובה, ולחזור להנהגות, האומץ להיות יותר מאוזן ושמח כזה, ויכולת הסתכלות על עצמי ולא על הסובב אותי וממה שהם רוצים ממני.

תודה,

_____________________

 

לאליעזר

היום, ערב חתונתי, חב אני לך מילה אחת פשוטה, קצרה, אך עמוקה מאוד:

“תודה!”

תודה שבזכות הטיפול שלך חזרתי לעשות ולעסוק במה שאני אוהב כל-כך, ולמה שאני קשור כל-כך- לימוד התורה ותפילה.

לפני כשנה באתי אליך בפעם הראשונה, פצוע בנפש, כואב ומלא ייסורים פנימיים, נתון בסד, לא יכול לתפקד.

זה קרה בהדרגתיות, למדתי בישיבה במשך מספר שנים וככל שעברו השנים הרגשתי שיותר ויותר קשה לי ללמוד, הרגשתי מועקה פנימית כל פעם כאשר למדתי, עד שבוקר אחד קמתי והרגשתי שאינני יכול ללכת לישיבה. פשוט נוצרה בתוכי איזה מועקה פנימית עזה שלא נתנה לי להתקרב לשום ספר , לימוד ואף התפילה הפכה לעול מכביד ומעיק. קמתי בבוקר כאשר כל עולמי נלקח ממני…

הלימוד היה כל עיסוקי וכל שאיפתי, ופתאום, לא יכולתי לממש ולהתעסק בדבר שהכי חשוב ויקר לי, עברתי תקופה קשה מאוד.

בהתייעצות עם רב, לקחתי פסק זמן בלימוד של שנה ופניתי לעסוק בחינוך, אך עדיין התמודדתי עם ייסורים נוראיים. כל תפילה היוותה מועקה שרק רציתי לסיים אותה, השהייה בבית הכנסת הייתה לי כעול מכביד ומעיק. כמובן שאל ספרי קודש לא יכולתי להתקרב.

אחרי שנה שבתי ללמוד בבוקר למשך חודש, היה נחמד. אך לאחר חודש, שוב שבו לי המועקות וסערת הנפש בכל מה שקשור ללימוד. הרגשתי שאני עומד עם הגב לקיר, אין לי לאן לברוח…

דיברתי על כך עם הרב אליקים לבנון שליט”א והוא הפנה אותי אליך. נפגשנו במשך כמה חודשים, עשרות מפגשים, ולאט לאט, שחררתי לי מועקה אחר מועקה, בעבודה יסודית ועמוקה, הצלחנו להגיע להוויות שונות שעברתי שבעצם גרמו לי לצבור מועקות ומחנקים, שבסופו של דבר, מנעו ממני ללמוד.

ב”ה היום חזרתי ללמוד וללמד תורה ואני מרגיש מצוין.

השיטה שאתה עובד בה היא פלא ממש, שיטה מדהימה! אין מילים. היחס שלך שנתתי לי לכל אורך הטיפול היה נפלא.

כמו כן אין ספק שצריך לקחת את השיטה הזאת לחיים, להמשיך ליישם אותה גם אחרי הטיפול שלך, בהתמודדות עם קשיי היום יום.

ב”ה זכית שעל ידך התגלגלה הזכות לעזור ליהודי לחזור ולעסוק בתורה ולהתפלל מתוך שמחה ושלוות נפש.

מברך אני אותך שתזכה לעזור לאנשים רבים לאורך ימים ושנים.

תודה, תודה, תודה!

________________

לא יכולתי לקרוא בכלל..

קוראים לי אפרים.

לפני כמה שנים, לא יכולתי לקרוא בכלל. עברתי ממכון למכון ומרופא לרופא לפרופסורים…

התקדמתי, אבל כשקראתי קראתי לאט וזה פשוט לא זרם לי, ויותר מזה, לקרוא לפני אנשים היה מוות בשבילי. לחץ, פחד, חום… אייתי מסמיק כאשר היו מבקשים ממני לקרוא. עד שהגעתי לאליעזר ספטר…

עכשיו, אחרי כמה מפגשים, אני פשוט מאושר. אני קורא מהר. אין לי את הלחץ והפחד שהיה לי קודם הטיפול!

אני מודה לאליעזר מאוד ואני מאחל לו שימשיך להצליח לקדם אץ כך המטופלים ושה’ ישלח לו ברכה והצלחה בכל מעשי ידיו.

נ.ב. אני נהנית מאוד מהנחמדות והחמימות ומהסבלנות של אליעזר. היה לי כיף להגיע.

תודה רבה.

 

שתף את הפוסט

שיתוף ב telegram
שיתוף ב skype
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עדויות של הכח והנס שמתחולל בשיטת טאט

× ?Can I help
דילוג לתוכן