שלום בית וטיפול זוגי

שלום בית וטיפול זוגי

שלום בית

 

שלום בית – טיפול זוגי

 

בעיות בנישואים שלו

 

התחתנתי לפני 10 חודשים. אחרי החתונה הצלחנו לקיים יחסים פעם אחת ואחר כך הייתי חסומה ממש ולא הצלחנו להיות יחד.

הרגשתי לא מספיק אהובה, לא רצויה ולפעמים גם לא שווה.

הגענו לאליעזר אחרי 6 חודשים ולאט לאט אחרי כל טיפול הרגשתי הקלה. כל פעם עוד חבל הותר והרגשתי עוד קצת שחרור. כל פעם הבנתי עוד שאני בונה לעצמי את המחשבות והתחושות. בעזרת הטיפולים ועם המון סייעתא דשמיא התחזקתי מאוד מבחינה נפשית.

ב”ה הצלחנו לשחרר גם את הבעיה הפיזית.

תודה רבה לאליעזר שעושה את שליחות נאמנה ועזר לי להגיע למקום הנכון ולהרגיש נכון ולחיות הרבה יותר נכון ובנחת.

__________________________


 

התפרצויות כלפי אשתי

הגעתי לכאן כי היו לי התפרצויות כלפי אשתי וכלפי הבית, וסוגי חרדות. לאחר שלושה או ארבעה טיפולים הרגשתי אחרת. מאז המשכתי לטפל אצל אליעזר כדי שזה לא יחזור, ועכשיו אני רואה את התוצאות האלה גם בדברים אחרים, כגון עייפות, שעברו בלי טיפול.

 

 


שלום בית   “עם בעלי – לא ידעתי כיצד סוף סוף לשפר את היחסים בינינו”

אני מאושרת! אני מאמינה שרוב האנשים שפוגשים אותי רואים אישה חיובית, אנרגטית, בטוחה בעצמה ומאושרת. באופן כללי, אני מאמינה שאני האדם הזה, אך לעיתים קרובות מדי, למרות שנות הטיפול הקוגניטיבי שעברתי, עלו הרגשות הדחייה התקועים, תחושות שאני לא חכמה מספיק/טובה מספיק/דייקנית מספיק. תגובות של לחץ, של להיות בעמדת הגנה, הקושי לשחרר [להבהיר את העמדה שלי שלא נשמעה/התייחסו אליה], התגובה של יתר לחץ כאשר לא ראו אותי באור חיובי –תרמה לכך שלא אהיה מאושרת לעתים קרובות .

הגעתי לאליעזר ספטר כדי להתנסות ב-TAT מכיוון שהרגשתי תסכול מהקשר החשוב ביותר בחיי – עם בעלי – לא ידעתי כיצד סוף סוף לשפר את היחסים בינינו. לא רציתי לבלות את “השנים הטובות ביותר בחיינו” כשנים לא מאושרות, ויש לנו כל הסיבות בעולם להיות מאושרים! אנחנו אוהבים אחד את השני, אך לעיתים רחוקות הצלחנו לדון במשהו השנוי במחלקות בלי שבן זוגי יתפרץ עליי. הייתי נותנת לעצמי “להצטמצם” כדי לא להישמע או שלא יתייחס אלי ברצינות. שנאתי את ה”תרגיל” שעשיתי לעצמי, אבל לא ידעתי כיצד לשנות את “הריקוד” שיצרה תחושת התרחקות אחד מהשני. בעלי לא הסכים לטיפול, לא ביחד ולא לבד. בוודאי שהייתי מוכנה להשתנות, אבל נהייתי מתוסכלת וכועסת כאשר אני זו שצריכה להשתנות.

מהפגישה הראשונה עם אליעזר עשיתי קפיצת מדרגה. שינוי אמיתי התרחש. אליעזר מדהים. שיטת TAT  והתובנות של אליעזר בשימוש הכלי המיוחד , הביאו לשינוי האמיתי שחיפשתי במשך שנים.

הגעתי לאליעזר מתוך אֵמוּן מוחלט (הוא עזר לחברה טובה ולימד אותה). הייתי פתוחה על אודות התסכולים שבי, והכעסים והרגשות השליליים שלא עזרו לי להיות מאושרת באמת.

בפגישה הראשונה התמקדנו מיד בתחושה שלילית אחת שבחרתי להתמודד איתה – דחייה. שלחתי בעוד מועד דוא”ל המתאר בקצרה את הרקע שלי כדי שלא נצטרך לבזבז יותר מדי זמן ב”כל הדברים האלה” שניתחו בטיפול קוגניטיבי לאורך השנים. אליעזר הדריך אותי בתנוחת ה- TAT ודיבר אותי  על רגשות הדחייה; שזה באמת קרה לי; שכל אותם מקומות שבהם תחושת הדחייה תקועה נרפאו. הוא המשיך כדי לעזור לי להסיר את התקיעות של הרגשת הדחייה והכאב שנבע ממנה. זה היה המפתח המדהים שפתח את הדלת לריפוי!

בכל ביקור התמודדתי עם אבן נגף אחרת שהפריעה לי למי שאני באמת, האני שרוצה להמשיך לפרוח. הצלחנו! אני מאושרת. אני אוהבת את החיים.

כן, לבי נסק מאושר עילאי ואני לא יכולה שלא לחייך.

תודה אליעזר! אני אסירת תודה – לכישורים שלך ולאישיות שלך. באמת אכפת לך ורואים זאת בבירור, ופגישות שקשות רגשית הופכות לתענוג של ממש בעזרת ההומור שלך! בכל פעם שעזבתי את הקליניקה שלך הרגשתי מרוממת, קלה יותר, חופשייה ומאושרת יותר!

 

כל מי שירצה לדבר איתי באופן אישי יכול לקבל את שמי מאליעזר. אם אוכל לעזור לכם להתקדם, אשמח לחלוק את חווית הלימוד/ השחרור.

 

——————–

אני מודה לג’ניפר וויליאמסון על הניסוח הכל-כך מתאים למה שאני חשה. מתוך ספרה Morning Affirmations:

 

אני משחקת כי גם המשחק הוא אהבה.

לבי מגלה מחדש את הפלא הילדותי שבו.

עיניי זוכרות כיצד לגלות.

אני מוכנה לצפות עד כמה יכולים החיים להיות משמחים.

אני מוכנה היום להתייחס לכל רגע נתון כעוד הזדמנות לשחק.

אני בוחרת להיות חופשייה.

 

השמחה היא האמת שלי.

השמחה קוראת בשמי – היא קרובה יותר לאמת מכל דבר שעשוי הסטרס לומר .

אני מאמינה במה שמביא אותי למצב נפשי קל יותר.

אני מאמינה במקום שבו צומחת השמחה כמו פרחי בר.

אני לומדת את שפת הלב, שוב.

 

אני נמצאת עבור כל מה שנמצא עבורי.

אני מברכת את זה וכל רגע שכמו שפגש אותי.

הכל מופיע לפניי כדי להזכיר לי להופיע – עבור הרסיס המפואר הזה של הנצח.

הנשמה שלי רוקדת בקצב של מה שהיקום שולח לי.

 

אני עדיין משתדלת להשיג

אני משחקת עם דרכי ראייה חדשות.

אני טובלת במאגר האינסופי של מודעות טהורה.

אני ערה לחלוטין ובכנות מלאה.

אני לא צריכה לשפוט את כל מה שאני רואה היום  –

אני מבקשת לראות רק בסקרנות נינוחה.

אני האחרית המודעת של מה שאני רואה וכיצד.

 

זה מהדהד בתוכי:

השינוי שאני רוצה לראות חי בתוכי.

אני חושבת על פתרונות ועל אפשרויות.

אני מתחילה לראות דברים אחרת והיקום מארגן מחדש את האנרגיות שלו בהתאם.

להבת התשוקה שבי מדליקה שינוי ופעולה.

אני מתחיל להאיר את העולם שסביבי.

 

הרגשתי כבוד ואהבה, וכך גם אני הרגשתי כלפיה

 

בעזהי”ת

שלום בית

אור לה’ לסדר שמות, כא לחודש טבת תשע”ג

ד”ר אליעזר ספטר ביקש ממני שאכתוב את הניסיון שלי עם TAT. באמת משום הכרת הטוב הייתי מחויב לכתוב זאת ללא בקשתו, אלא שאני יכול לכתוב רק בשפת האידיש, (ולא אנגלית או עברית). משום שהם עניינים מורכבים ומשום צניעות, אי אפשר לפרט בכתב, נמנעתי מלכתוב עד עתה, אבל עכשיו שביקש ממני במיוחד, ואמר לי שהוא ימצא מי שיתרגם זאת לשפה מדוברת לכן אכתוב בקיצור, ואבקש מהמתרגם שינסה לתרגם נכון וגם בלשון נקיה כפי האפשר.

נולדתי בסביבה חרדית והגדרתי את עצמי בחור חרדי. התחתנתי עם נערה חרדית ממשפחה חסידית. מיד אחרי החתונה הרגשתי שהיא איננה מעונינת בי. היא עשתה כל מה שצריך אבל הכל בצורה טכנית בלבד. גם שפת הדיבור אתי היתה חריפה למדי, ואני הייתי מאד רך. הרגשתי שהיא מקלקלת את הדרך הישרה הראויה להיות בבית יהודי, הן ברוחניות והן בגשמיות, והיא לא נותנת לי אפילו מקום להביע בעצמי מה שאני חושב: כל מה שאמרתי היא מיד הפריכה או שהיא היתה אומרת ‘זה פשוט לא נורמלי’. הייתי מתחנן לפניה: לפני שאת עושה משהו או מחליטה על איזה דבר אנא שאלי אותי קודם ‘מה אתה חושב על זה’, אבל היא ממש צחקה על דברי: מה אתה תינוק? אם אתה חושב אחרת אז תגיד לי ותתווכח עמי, ואם אם לא יהיה לך מה להגיד זה אומר שאני צודקת!! כל זמן שאתה לא אומר בפירוש אחרת אז אני עושה מה שבא לי. הרגשתי בכל פעם שניסיתי כן להעיר לה שנהיה מזה מריבה שלימה, וממילא עדיף לשתוק. בקיצור כך התחיל להיבנות אצלי שאין לה כלל אימון בי ואינה אוהבת אותי. בעזהי”ת, היא פסקה את ההלכות בבית, וכשהתחלתי לומר איזה אימרה על שולחן השבת היא הפסיקה אותי באמצע וסיימה היא את האימרה (עפ”י רוב לא מה שהתכוונתי לומר כלל) וכו’ וכו’ וכו’. יחס אישות היא בכלל לא הבינה; היא לא יכלה לסבול לעמוד או לשבת קרוב מידי… ובוודאי לא דברים אחרים.

הגעתי להרגשה ש”נפלתי בפח”. ניסתי להתחזק עם אמונה, אך היה נדמה לי שאני איזה בעל תאוה גדול ובכל אני אשם. זה הביא אותי לחיות בהאשמות עצמיות ולהיות נגד עצמי. בסתר כעסתי עליה. אני מתבייש לספר זאת’ אבל המציאות היתה שהתפללתי לפעמים בסתר ליבי שהיא תמות ח”ו. לא ראיתי את עצמי יוצא מהבעיה.

אחרי כמה שנים התחיל הסוד להתגלות קצת מפי בדרך של הלצות על ציבור הנשים בכלליות ועליה בפרט. הלכתי למטפלים והם אמרו לי שלא היה להם מקרה של אגוז קשה כזה. בהתחלה היא כלל לא רצתה ללכת, עד שהמטפל הכין אותי והייתי מוכן לעזוב אותה. אז היא היתה מוכרחת ללכת לטיפול. בקיצור נמרץ, במשך עוד שנתיים למדנו לתקשר יותר טוב, להבהיר את עצמנו ולדבר יותר בכבוד. למדנו טקטיקות שונות במקרה של משבר ויכלנו יותר לתפקד בקשר הפיזי. אבל בכל זאת ההרגשה ש”נפלתי בפח” וש”היא לא אוהבת אותי” נשארה – היה אפילו יותר גרוע מקודם מאחר וזה היה יותר בדקוּת, זה היה יותר מכוסה, זה לא כל כך בלט כמו פעם. החברים הקרובים שלי שידעו ושמעו מה הולך אצלנו ושמעו איך שהיא מדברת אלי בטלפון בחוזקה והקול הגבוה שלה, היו צוחקים איתי על חשבונה. הם היו נותנים לי הרגשה שהם לא היו משלימים עם כזאת אשה. כל זה הוסיף לי שמן למדורה הבוערת אצלי בסתר, בתוכי בכיתי תמיד על מצבי, והמורל שלי הגיע לתחתית, והייתי בעצבות.

כל הזמן חיפשתי עוד שיטות וספרים פסיכולוגיים כדי שאולי אוכל לצאת מזה או אולי מישהו יבין אותי. היינו אצל כל מיני מטפלים ומכל אחד למדנו משהו. כשהיינו הולכים למטפל חדש, היא היתה מתחילה לדבר איתו, והמטפל היה קובל על דברים שאני עשיתי. הרגשתי כמו שסכין חודר בי. ניסיתי להראות כמה אני סובל, ואם נפלתי באיזה דבר אז מה? לקחתי את לבוש הקרבן והלבשתי את עצמי טוב עם קרבן גדול, וזו היתה הדרך הטובה ביותר שמצאתי (אבל מצד שני לא היתה לי מנוחה)

ההשגחה העליונה הובילה אותי. מה’ מצעדי גבר ודרכו יחפץ! רציתי ללמוד שיטה מסוימת מהר’ אליעזר ספטר, וקבעתי פגישות אצל ר’ אליעזר לזמן שאהיה בירושלים – תקופה של שבועיים, כל יום שתי פגישות, ללמוד דבר מסוים. למעשה, כשגיליתי לו קצת מה שאני סובל, הוא שינה את הלימוד ההוא ובמקום זאת עשה איתי TAT.

זה היה בשנת תשס”ה. הייתי כבר יותר משתים עשרה שנים אחרי החתונה. במשך שבועיים ישבנו ב- 18 פגישות. מה אגיד ומה אומר?  זה שינה את חיי מן הקצה אל הקצה. אני חייב להודות שבשעת מעשה זה הייתי מאד סקפטי. הרגשתי שהוא משחק עם הרגשות האמתיים שלי, אבל כשהוא אמר לי שהכל כבר עבר לי והתרפאתי, הסתכלתי עליו כאילו הוא נפל מהירח. זאת אומרת שהכל כבר עבר, וכו’? בעת הפגישות עלתה הסוגיה של למה אני צריך טרפיה – שהיא תלך!, היא צריכה להשתנות, מה ישנה את המצב אם אני אעזוב את הצער? וכן הלאה, כל מיני הרגשות ומחשבות. אבל מאחר שכל הפגישות היו מתוכננים מראש, הרשיתי לעצמי לסיים אותן. בתוך תוכי צחקתי, אבל ר’ אליעזר במלוא התמימות הלך בדרכו, ללא שינוי.

כשחזרתי הביתה חשבתי לעצמי “נו, עברתי עוד תרפיה” אבל הכל הבל הבלים. המצב שלי הוא מדי קשה שיוכל להשפיע באמת. חזרתי הביתה לאשתי, ולרוב הפתעתי היה לי הסתכלות חיובית עליה, צחקתי לעצמי “אתה משלה את עצמך”, אבל לא יכלתי להכחיש את העובדה, גם התחלתי לאהוב להיות בגישה חיובית. אחרי כמה שבועות מצאתי את עצמי במציאות חדשה, משהו התהפך לי בפנים, והתחלתי לסבול אותה בפנימיות ובאמת, וכשחבריי צחקו על חשבונה זה היה כואב לי. הייתי בדילמה מה לומר להם, אבל לא יכלתי לסבול שמזלזלים בה.

עברו עוד כמה – שבועות ממש פליאת ה’ נפלאות על נפלאות, היא התחילה לבוא לקראתי, היא השתנתה בצורה מפליאה, בלי שאני אדרוש משהו ממנה. זה היה נראה כמו כישוף. אני אדם מאד פרקטי, וחשבתי לעצמי ‘אה, נהיית בעל דמיון’, אבל זה היה כל כך חזק שלא יכלתי להכחיש את זה, ובעיקר ש”הרגשתי” כבוד ואהבה, וכך גם הרגשתי ממנה אלי!!!! אני יכול להעיד שמאז אולי פעם או פעמיים בשנה היה לנו הרגשות קשות אחד על השני, וגם זה בכלל לא ברמה כמו פעם. שנינו ידענו גם כיצד יכולים לצאת מזה מהר. מה אשיב לה’ כל תגמולוהי עלי. ואתם ר’ אליעזר הייתם השליח טוב להוציא לפועל. מגלגלין זכות על ידי זכאי!!! השי”ת יזכה אותכם שתהיו השליח הטוב לעזור להרבה מאד אנשים הצריכים דרכי רפואה אלו.

בכבוד רב ובהערצה גדולה.

 

 


ברחתי מהבית

באתי אליך בתקווה שתוכל לעזור לי, אבל היו לי הרבה ספקות. ברחתי מהבית בגלל שבעלי צחק עליי, הוא נטפל למשפחה שלי, ולא העריך אותי. הרגשתי כמו אאוטסיידר אתו, שאני זרה בחברתו. לעתים קרובות הוא אמר שאני לא היה בראש סדר עדיפויות בחייו. כבר לא יכולתי לסמוך עליו או להאמין לו.

הוא אדם אימפולסיבי עם הרבה כעס, הפרעת קשב וריכוז ותמיד מדבר באופן שלילי. הוא תמיד ביקר אותי ולעג לי. הוא אדם שמאוד מחשיב את עצמו. הוא בהחלט לא צנוע בהליכותיו, ומסור רק למשפחתו שלו. הוא חושב שאפשר לקנות הכל בכסף, והוא חי כאילו יש לו הרבה כסף, למרות שאין לו.

הוא תמיד רצה לפגוע בי. הייתי שק החבטות שלו – לא חשובה בעיניו.

הוא תמיד היה עסוק במחשב או בנייד שלו, לא עושה שום דבר כדי לשנות את המצב, והוא אף פעם לא היה מקשיב לי כשהייתי צריכה להגיד לו משהו.

אליעזר, עם כל זה, והרבה יותר, הגעתי לפגישות שלך ובמהלכן הרגשתי הרבה הקלה ושינוי. אבל אני לא יכולתי לדמיין את עצמי חוזרת לאיש הזה. לא היו לי חיים אתו.

אליעזר, אמרת לי שכשאני אעבוד על עצמי ועל הרקע שלי אוכל לשנות את מערכת היחסים שלנו, אבל לא יכולתי להאמין לך.

עם זאת, במהלך הפגישות והטיפול ב-TAT, הרגשתי כל כך טוב, כאילו כל מה שהיה מתמוסס, אבל זה לא נראה לי מציאותי: הנה אני, יושבת כאן במפגש טיפולי ומרגישה טוב, אבל איך יהיה כשאגיע הביתה? אני מניחה ששום דבר לא ישתנה כי הוא לא עובד על עצמו. אני היחידה שהולכת לפגישות כדי לשנות את החיים שלנו. אני חושבת שזה לא אפשרי שיהיו שינויים כאשר רק אחד מבני הזוג עובד על עצמו. אני לא יכולה לחזות כל שינוי.

סיימנו את הפגישות ולבסוף החלטתי לחזור אליו ולתת לו הזדמנות.

הייתי בפליאה ותדהמה אחרי שחזרתי הביתה וראיתי שדברים באמת השתנו למרות שרק אני עובדת על עצמי. זה לא ייאמן, כן, אליעזר, כל כך צדקת; דברים יכולים להשתנות כאשר אחד מבני הזוג עושה טיפול.

אין לי מילים להודות לך על שהחזרת לי את החיי ואת בעלי.

ש.

 

 

 

 


ונפתחתי פיזית ויכלתי להיות עם בעלי

הסיבה שבאתי לאליעזר הייתה בעיה שהתחילה כאשר התחתנתי. לא יכלתי להיות עם בעלי.  הייתי סגורה. היה המון תסכול.

אחרי טיפול אחד בלבד הרגשתי שינוי. לאחר מכן הייתי יותר בטוחה בעצמי, נרגעתי  ונפתחתי פיזית ויכלתי להיות עם בעלי.

כל זאת לאחר כמה טיפולים.

אנו מודים לקב”ה על TAT.

תודה לך אליעזר.


 

 

אשתי נ”י כבר בקשה להתגרש…… ויחסה השתנה אלי לאהבה, ב”ה.

במשך זמן רב, עברה עלי תקופות לא טובות כלל, הן במשפחה והן בעבודה, ובפרט בהרגשתי הפנימית עם עצמי ועם מערכת יחסים שבין אדם לחברו. כמובן לא מבחינה שלילית כיון שבחוץ אני מסתדר עם כולם יפה ב”ה, אבל אם בחוץ לעיתים לא הייתי משיב לאנשים את מה שאני חושב באמת אלא באופן שיהיה נוח למצב.

אך בבית הכל הלך הפוך. אשתי נ”י כבר בקשה להתגרש. וזה זמן ארוך שאין בינינו כמעט קשר, חוץ מעניינים טכניים של סדור הבית והילדים.

אבא שלה, הציע לי לבוא לסדרת טיפולים אצל ר’ אליעזר ספטר, וכן כך היה.

פעם בשבוע במשך שמונה שבועות, טיפל בי באמצעות TAT נושאים הבעייתיים שמפריעים לי, אף על פי שבפעם הראשונה עד השלישית בערך לא ראיתי כמעט שינוי. מכל מקום, ידעתי שזה לא בא בפעם אחת והמשכתי לבוא. כשהגענו לפגישה שביעית, התחילו הרבה שינויים ביני ובין אשתי, ויחסה השתנה אלי לאהבה, ב”ה.

אופן העבודה של ר’ אליעזר בנושא שלי היה לפרטי פרטים שהיו בעצם המקור לתופעת הנפילות לאחר מכן.

תודה רבה ותזכו למצוות.

מהשכן.

העבודה של ר’ אליעזר הייתה איתי בלבד, ולא עם אשתי כלל וזה מוכיח שאפשר לשנות דברים עם צד אחד שמשפיע לכמה צדדים.

 


 

להיות חופשי לחלוטין כדי למלא את חיי עם תוכן אמיתי

לכבוד  אליעזר ספטר

 

אני שמחה מאוד שבחרתי לטפל ב-TAT כדי לרוקן את המטענים ה”לא רצויים”, בלשון המעטה, שעברתי, ולהצליח לשלוט בעצמי לא לכעוס ולהשליט שלווה ונינוחות על חיי.

במהלך  הטיפול העליתי במחשבתי תובנות חדשות:

לא צריך “טראומות גדולות” כדי שיקרו “דברים גדולים”. מספיק תפיסה מוטעית של החיים או אירוע קטן לא נעים שיגרמו להשלכות מרחיקות לכת ממש, ובאמצעות השיטה הטיפולית שמציע אליעזר ספטר, אפשר לשנות ולהשתנות בקלי קלות.

הטיפול הכרחי וחשוב אפילו בשלבים הראשונים של הקושי בחיים מבלי “לסחוב דברים” הלאה, ושכך יכולים להחמיר. ההדחקה וההעלמות, הטמנת הראש באדמה והמחשבה כאילו אנחנו עשויים מחומר חזק יותר ולא מושפעים משום דברי בעולם – לא גורמים לדברים לעצור את פעולתם, וההשלכות משמעותיות לזרימת החיים.

להיות משוחררת וקלילה נפשית – זה לא מותרות! ובעיקר כשנוסיף לזה הרווח שבגילוי כוחות אדירים שלא חלמתי שיש בי, שסתם חבל לא לנצל אותם. ונוסף על כך, לתפוס את החיים בצורה נכונה יותר ואמיתית. תפיסה שתרמה לי לעבור אותם בצורה יותר נינוחה ללא הרגשה של הכבדה.

להיות משוחררת לגמרי כדי למלא את חיי בתוכן אמיתי ובכמות גדולה. הלחץ והקושי שהייתי משופעת בהם – נמוגו!

כמובן לא לשכוח להודות לה’ על הכלי הנפלא ששמו TAT ולזכור שכך הוא עושה את הכל.

 

אליעזר,

כמה שהטיפולים נראים פשוטים מדי כך גם העוצמה שבהם גדולה מידי.

אני מודה לך שעזרת לי “לחדש” את חיי ולתת להם ממד איכותי יותר.

 

בהערכה רבה,


היו לי הרבה בעיות במערכת היחסים שלי עם בעלי והילדים שלי TAT

אדר א’ תשס”א

לכבוד ר’ אליעזר

קודם אודה לה’ ששלח לי אותך וטופלתי על ידי TAT.

אחרי כמה שנים שהיו לי המון בעיות בזוגיות, בילדי, בחברה, וגם עם עצמי, היה לי מתח ואי נעימות וחוסר אימון באנשים, וב”ה אחרי 6 טיפולי TAT עם הרב אליעזר ספטר אני אומַר במילה אחת שאני חיה בשלום והרמוניה עם משפחתי ואנשים בכלל ובעיקר, הכי חשוב עם עצמי: הרגשות לא גועשות אלא נשלטות, יש לי אמונה בה’ והחיים שלי נצבע בצבעים יפים.

אציין גם דבר חשוב לכל המתלבטים: המהירות שבו הטיפול משפיע בניגוד לטיפול לפסיכולוגי שניסיתי בעצמי, וגם מה שבררתי אצל אנשים אחרים, טיפול פסיכולוגי נמשך המון זמן וכסף בדרך כלל, לעומת טיפול ב-TAT.

בברכת “הוציאה ממסגר נפשי להודות”.

החפצה בעילום שם.

נ”ב:  אני שראיתי את השינויים מהצד וכל שבוע שחזרה מטיפול זה היה כאילו קלפו לה עוד שכבה של חסימה. זה נראה הזוי ומהר כל כך, אבל זה פועל ושווה.

                                    תודה מקרב לב, ממני בעלה


 

 

שלום בית

“בזכות NLP ו- EFT שיפרתי את טיב יחסי עם אישתי”.

 


 

 

לחץ, כעס, שלום בית

מה אתה התקדמת בטיפול הזה?

התקדמתי באיזה צורה? מה קורה עכשיו במשפחה?
יותר שם לב למה שקורה במשפחה,
והשמחה שלך?
יותר רגוע פחות נלחץ ע”י כל מיני דברים,
עכשיו אין לי לחץ בכלל. הייתי סובל הרבה מהתלבטות ועכשיו אני סובל פחות מכעס ויותר
סבלנות. יותר שולט בעצמי.
ואיך הקשר עם אשתך?
הרבה יותר טוב”.

 


 

 

שלום בית, כעס, סגירות

 

“בזמן שעבדתי עם אליעזר בכמה וכמה פגישות הצלחנו להוריד את
הטראומות וזה שיפר מאוד את הקשר עם אנשים הקשר עם הילדים שלי. הצלחתי
להוריד את החומה הוירטואלית שנבנה במשך השנים, היום אני אדם הרבה יותר פתוח
הרבה יותר שמח, וזה לא משנה מה התנאים הכלכליים הפיזיים או הסביבתיים.

אני מרגיש הרבה יותר שמחה בלב, ואני מוכן לקבל כל מצב וזה לא משנה מה. כל ביקורת, אני יכול לחיות עם כל ביקורת, וכל מצב, והכל בזכות העבודה שעשיתי עם אליעזר, שזה בעיקר היה עם TAT אפשר להגיד שהצלחתי לנקות את כל הטראומות מאז שהייתי ילד. ממליץ מאוד על השיטה. הצלחתי דרך השיטה לנטרל את כל הכעסים שהיו לי, ואני מרגיש ב”ה היום שאין לי כעס על אף אחד. אני מצליח היום אפילו בכלל לא לכעוס וזה לא משנה באיזה מצב אני נמצא”.

 


 

 

חוה,

באתי לטיפול. הרגשתי מאד מאד לא טוב.  היו לי המון בעיות בבית עם הילדים ועם בעלי. כעסים וקושי להתמודד עם הילדים.  לא יכולתי להסתדר לבד עם זה.  הייתי דכאונית מאוד, עצובה מאוד. בכיתי הרבה והייתי לוקחת כדורים להרגעה.  אחרי שעה או שעתיים זה שוב חזר לי.

באתי לחוה ספטר ובשיטת TAT קבלתי הדרכה איך לטפל בכל הנושאים שהיו לי. אחרי שלושה חודשים אני מרגישה מציין. לא בוכה יותר, לא בדכאון. שמחה, מתפקדת בבית יותר טוב. נרגעתי ובעקבות זאת הכל נרגע בבית.

כל זה דרך חוה ספטר ושיטת TAT.

 

תודה

 


 

 

TAT ימנע גרושים

הגעתי לאליעזר לאחר שקיבלתי המלצה על טיפול שנקרא TAT. לא הכרתי את שיטת הטיפול הזאת ומעולם גם לא טופלתי, לא עלי ידי פסיכולוג ולא בטיפול דומה.

הגעתי לכאן ולא הבנתי בדיוק מה הטיפול. הגעתי במצב רגשי לא כל כך נעים: לקראת גירושין, עם אווירה לא נעימה בבית. הייתי על הפנים. ממש על הפנים, והרגשתי שאני צריך עזרה – מהר ככל האפשר.

התיישבתי מול אליעזר והתחלנו את הטיפול. אני זוכר שתוך כדי הדיבור והפעולות שעשינו,  הרגשתי שאני מתחבר לדברים מאוד עמוקים– בתודעה, בנפש, בעבר, בחיים שלי, דברים שעלו, דברים שהציפו אותי.

הטיפול הראשון מאוד עזר לי, קודם כל, להחזיר לעצמי קצת את הרוגע, את יישוב הדעת. תחושה מסוימת של ריפוי, של תפילה אמיתית של ריפוי. ממש קשר ישיר שסוף-סוף אני באמת נהנה מעומק לבי, אפילו שאני לא אמרתי את הדברים, אבל באמת מתחבר למקור ומנסה לטפל בשורש הבעיות.

לאחר מכן, הגעתי לפגישה שנייה ושלישית ורביעית ואני יכול להגיד שהדיבורים פעלו עלי בצורה מאוד טובה לגבי הקשר, הזוגיות. אני ראיתי שינוי מאוד משמעותי ביחס של אשתי לגביי, ביחס שלי אליה. אני זוכר שחזרתי יומיים אחרי טיפול, שבוע לפני מועד הגירושין, ופתאום אמרתי לאשתי: אנחנו צריכים ללכת לאיזושהי מסעדה ביחד. היא לא הבינה על מה אני מדבר. אז הסברתי שכדאי שנסיים באווירה טובה ולא ברוגז. להפתעתי היא הסכימה, למרות שיא הייתה מרוגזת, וישבינו במסעדה ודיברנו ויצאו דברים מהלב. דברים עמוקים. אני יודע גם שאליעזר עבד איתי הרבה על נושא הזוגיות, על נושא השיקוף שלי אל מול אשתי. מבחן המציאות הוכיח שזה עבד בצורה טובה. אנחנו כבר התפללנו לנס והנס זה הוא הדבר היחידי שהיה צריך להיות פה.

אני הבנתי גם מאליעזר שגם אם רציתי לבוא עם מחשבה שתהיה לי של “זהו”, של לְפרֵק ואין סיכוי יותר וכו’, בעזרת השיטה הזאת שמנסה להשיג את הכל, את כל הדברים שצברנו בחיים, אפשר להוציא שוב את היהלומים.

במסעדה אמרתי את הדברים האלה וראיתי שהיא מקשיבה והיא פתוחה לשמוע, ולאט לאט בשבועיים-שלושה שלאחר מכן התחלתי לחיות יותר את אשתי. ראיתי אותה, ראיתי את הצרכים שלה. היא השתנתה גם אליי. היא לא רצתה להתגרש. אין לי הסבר לזה. אני יכול להסביר את זה בשפה שלי: היא הבינה שעשיתי שינוי.

חודש לאחר מכן כאשר ישבנו ודיברנו גם עם מטפלת, היא שאלה את אשתי מה היה כל כך טוב בחודש הזה. אשתי אמרה שהיא הרגישה שאני רואה אותה, שהיא מרגיש סוף-סוף שאני עשיתי שינוי, שאני פחות כועס, שאני יותר מבין. היא מרגישה את השינוי וזה משהו שאצלה נתן את התקווה כן להמשיך ולהסיר מהפרק את נושא הגירושין ולבנות זוגיות טובה.

אני לא יכול לנבא מה יהיה בעוד שנה-שנתיים, אך אני יודע שהתקופה הזאת הייתה מאוד משמעותית עבורנו, גם ברמה האישית , גם ברמת הקשר, בזוגיות.

אני יודע שזה נתן לי הרבה דלק להמשך הדבר הזה.

 

 


 

 

 

בעיות עם האבא

מזה כ-20 שנים, הייתה לי ולבעלי בעיית תקשורת קשה עם אביו. הדבר פגע והפריע רבות במשך כל חיי נישואינו.

בינינו הבנו ותמכנו אחד בשני אך מדי פעם עלה דבר הקשור לאביו שהקשה מאוד על חיינו האמיתיים.

ודאי שאי אפשר לומר שהשלמנו עם המצב, אך כך נמשכו העניינים עוד ועוד.

הרגשנו שיש דבר שקשור בנו ושמגיע לנו לקבל, ותמיד חמי העלים מאתנו, פסח עלינו ונתן לאחרים –והבלגנו.

באחד הטיפולים אצל ד”ר ספטר הרגשתי שאני חייבת להיות אמיתית והתחלנו בטיפול בנושא זה. במשך הטיפול ד”ר ספטר הדגיש והורה לי תהיי עם עצמך – ובאמת.

יש להדגיש שאני עצמי נפגשתי עם חמי ודיברתו איתו דוגרי. לבעלי — כזכור, מדובר באבא שלו — היה מאוד מאוד קשה ואפילו הייתה לו רתיעה חזקה מעצם הסיפור עם אביו. (יש לציין שהתקשורת עם אבא הייתה שטחית בלבד, כמו: “מה נשמע?”)

לאחר שחזרתי מהטיפול היעיל והמסור של ד”ר ספטר לא סיפרתי לבעלי על מה עבדנו.

למחרת בעלי מתקשר אלי ומבשר לי שאני לא אאמין.

חשבתי, מה קרה?

ואז הוא סיפר לי שהוא לא יודע איך, אבל התקשר לאבא שלו והחליט להפגש איתו.

הם אכן נפגשו ודברו על המצוקה ועל הכאב ועל עניינים אקטואליים.

בעלי הרגיש מעולה לאחר הפגישה והיה לו סיפוק רב.

לאחר תקופה, השיחה הובילה להתפתחות רצינית ועניינית ומעכשיו ואילך חמי יודע שאנחנו אנשים בעלי רגשות ומודע לכל, ואין לו אפשרות לעשות מה שהוא רוצה.

היום, כמה חודשים לאחר הטיפול, הרשיתי לעצמי לספר לבעלי מה נתן לו דחיפה וכח ללכת לדבר עם אביו.

המון תודה.

 

 


בעלי מתעלם ממני, מצב של דכאון, ושקלתי גירושין מבעלי.

חוה היקרה,

ב”ה שלומי טוב.

תודה לך על כל העזרה – עזרת לי להגיע למקום שבו אני נמצאת עכשיו.

הגעתי אליך במצב של דכאון ועצב, ושקלתי גירושין מבעלי.

כל כך פחדתי להיפגע, והרגשתי שבעלי מתעלם ממני ומהילדים. כבר לא נותרה בי תקווה. בכל פעם שהייתי שמחה, הרגשתי שהוא מוריד אותי. תמיד הגנתי על עצמי. האשמנו אחד את השני על הכל. הרגשתי לא נאהבת וזיכרונות הנעורים נחסמו.

לאחר טיפול זוגי ב- TAT, עלו זיכרונות על אבי: כעסו, הביקורת שלו והערותיו, ושמתי לב שבעלי מתנהג באותו אופן. לכן התחלנו, את ואני, לעבוד על כל זיכרונות העבר, ולאט לאט התחלתי להרגיש יותר טוב, הייתי שמחה יותר, ונהניתי עם הילדים. אף על פי שבעלי לא השתנה, זה לא מפריע לי יותר. לכן אנחנו מדברים אחד עם השני בצורה טובה יותר, אנחנו צוחקים יחד, ואני שמחה שנשארתי איתו.

תודה לך, ה’, שעזרת לי ליצור קשר עם חוה כדי שאוכל להבריא בעזרת TAT.


 

.

שתף את הפוסט

שיתוף ב telegram
שיתוף ב skype
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עדויות של הכח והנס שמתחולל בשיטת טאט

× ?Can I help
דילוג לתוכן