תזונה -אנרגיה

תזונה -אנרגיה

תזונה- אנרגיה

מאת ד”ר סילביה הרטמן

כיום ידוע כי אנחנו לא רק עשויים בשר, עצמות ודם, אלא יש בנו גם “גוף אנרגיה” — מערכת כוללת של איברים מורכבים, מסלולים, קווי תקשורת ומחלפים — שהיא חיונית לרווחתנו .
במשך אלפי שנים, מרפאים בכל הקהילות ברחבי העולם עושים שינויים בגוף האנרגיה והתוצאה היא ריפוי הגוף הפיזי. אחת השיטות הידועות ביותר היא דיקור, שיטה שגם במוסדות המדע המערביים אין עוררין עליה.
התחומים של פסיכולוגיית האנרגיה וטיפולי אנרגית המרידיאנים פיתחו גישות אחרות וידידותיות יותר למשתמש באמצעות גירוי, תיקון ואיזון מחדש של גוף האנרגיה, והתוצאה היא שיפורים נפלאים בנפש, בגוף ובנפש.
עתה, עלינו לשאול שאלה חשובה מאוד, כלומר:
“מה דרוש לגוף האנרגיה כדי לתפקד באופן מלא, לתפקד בהצלחה, ושתהיה לו מערכת חיסונית פעילה לחלוטין שלה היא זקוקה בדיוק כמו שזקוק לה הגוף הפיזי?”
והתשובה הראשונה לשאלה מרכזית זו, שהיא מעבר לריפוי ומניעה, היא:
אנרגיית הגוף זקוקה לזרימה מאוזנת של “מזיני אנרגיות” לאורך מערכותיה הרבות כדי שתהיה מסוגלת לתמוך בנו.

מה היא תזונת אנרגיה?

קיימים סוגים רבים ושונים של אנרגיות הנקלטים בגוף בכל זמן נתון. אנחנו חיים ב”אוקיינוס של אנרגיה” ממשי הנוצר בעצם מהכל – מהקרקע מתחת עד לקרינה מהשמש, הירח והכוכבים; כל יצור חי מפריש כמויות עצומות של אנרגיות כל הזמן ברוחב פס רחב ביותר, ויצורים אלה כוללים בני אדם, בעלי חיים, צמחים וחרקים.
בני אדם הם כנראה היצורים היחידים על פני כדור הארץ רק שיש להם היכולת “להגן” את עצמם באופן פעיל ומודע מסוגים מסוימים של אנרגיה, ולמעשה הם מסוגלים לדחות את האנרגיות שקיימות, שיכולים בהחלט להיות להם מועילים ביותר.
משיגים זאת באמצעות המנגנון של “מחשבה” או “כוונה”.

כוונה ואנרגיה

אמרה נפוצה מאוד היא, “לאן שהולכת הכוונה, זורמת האנרגיה.”
אף על פי שאנחנו לא יכולים להזיז סלע במבט בלבד, אנחנו אכן יכולים להשפיע על מציאות אנרגטית בעזרת כוונות. הסיבה לכך היא שכוונה, מחשבה ואנרגיה, מקורם זהה, ומבחינה מבנית נועדו לעבוד יחד זה עם זה.
תהליך זה הוא טבעי ונמצא בפעולה תמידית; לפעמים אנשים פונים במכוון ומנסים לעצב מציאות אנרגטית באמצעות הכוונות שלהם, למשל במעשה של תפילה, בהבעת משאלה או בגירסאות המודרניות יותר של הצהרות, הגדרת מטרות, הדמיה וכן הלאה.
מה שנשכח, אך הוכח כאחד הגורמים העיקריים ביותר לבריאות לקויה ואומללות בתוך אוכלוסייה שְׂבֵעָה מוגנת ונתמכת היטב בעולמנו, הוא כוונתנו להתערב בחילופי אנרגיה כל העת.
זה לא מודע לחלוטין; “מודעות לאנרגיה” מוגבלת למעטים המתאמצים לברר פרטים נוספים על אודות ריפוי אנרגטי, אלה הבאים במגע עם מערכת האנרגיה בגלל בריאות לקויה או אולי מפני שהם לומדים אמנויות לחימה.
תהפוכות אנרגיה או “אמירת ‘לא’ לריפוי”
בטיפולים אנרגטיים קיים מושג של “היפוך”. במילים פשוטות, המשמעות היא שחלק ממערכת האנרגיה נכנסה למהלך הפוך ופועלת “נגד” יתר המערכת, כמו, למשל, מנוע שכוּונה אחורה במקום קדימה.
לרוב, ההיפוך מתגלה כאשר הייתה טראומה גדולה שגרמה להתרחשות כזו. ברמה הפשוטה ביותר, אפשר לומר כי בכל פעם שאנחנו אומרים “לא!” למשהו, זאת פקודה – פקודה ישירה – לחלק ממערכת האנרגיה לעצור ולהכנס להילוך אחורי.
היפוכים אלה במערכת האנרגיה מביעים את עצמם תמיד במשהו שלכאורה נראה תקוע – כסלע איתן – פציעה שפשוט לא נרפאת, לא משנה כמות המשחה והתחבושות; תגובה פסיכולוגית שפשוט נסוגה, לא משנה כמות הטיפולים.
המטפלים באמצעות אנרגיות מדברים על היפוכים “ספציפיים” והיפוכים “מסיביים”, כי אכן יש אנשים שמגלים בגופם שהם פעם אמרו “לא” לריפוי.
רבים אחרים יראו בהתנהגותם, בגופם, בחייהם האמיתיים, הוכחה מוחלטת שבוודאי אמרו “לא” לשגשוג, לאושר, להצלחה, להורדת משקל, לחיים בלי הרגלים ממכרים – אלה הם אנשים שמנסים בלי סוף, עד לייאוש, “את הכל” כדי להתגבר על בעיותיהם, אבל הבעיות יישארו, לא משנה מה הטיפול, לא משנה אם הטיפול הצליח אצל כל אחד אחר שניסה אותו, לא משנה כמה יציבה או מסכנת חיים מצבם.
כוחם של כוונה והחלטה בהתנהגות ובפעילות האנרגיה הם פשוט יוצאים מגדר הרגיל.
החלטה פשוטה, ברגע שהתרחשה כתוצר לוואי של טראומה או חוויה, תשאר מנודה, מחוץ לתחום במשך כל החיים, ותגרום לסבל ואומללות אינסופיים. הזמן לא מרפא כלל ואירוע שהתרחש לפני 75 שנים נותר “טרי”, אדום וכואב כפי שהיה אז.
עם זאת, בחללי הקוונטם של האנרגיה, שם גם מתגוררת האפשרות שאפילו הטראומה הגדולה ביותר נרפאת עכשיו, כהרף עין, אבל רק אם תדרש. יש לציין כי אין זה אומר ריפוי מיידי ברמה הפיזית, כי אנו מתייחסים כעת לגוף האנרגטי, ובכל זאת ברור כי כאשר גוף האנרגטי מתפקד כמו שצריך, לגוף הפיזי תהיה תמיכה בריפוי העצמי שלו ויש סיכוי לריפוי פיזי אמיתי.
בכל אופן, “היפוכים” הם בעלי חשיבות עליונה בתזונת אנרגיה, כי בפעולה הפשוטה אמירת “לא” לאנרגיה נכנסת, נוצר מחסום באנרגיה המונע ממנה כניסה למערכת – והתוצאה היא לא אחרת מאשר מצב של תת תזונה.

כל מה שצריך היא אהבה …

כבר אמרו זאת כל הנביאים הגדולים, כל המנהיגים הדתיים הגדולים על פני הזמן ובמרחב של אנושות כולה , שהאהבה היא המרפא הגדול ביותר ושהאנרגיה של האהבה יוצרת נסים מרפאים.
יש, אכן, מאות אם לא אלפי מחקרים מדעיים שנערכו בכל רחבי העולם על השפעת תשומת הלב אנושית – שמבשרת אהבה אנושית – על ריפוי, על רווחה, על הקלה בתסמינים. באחד המחקרים המפורסמים ביותר בקשו מהצוות הסיעודי בבית יתומים בשנות ה-50 של המאה הקודמת, לא להעניק תשומת לב לתינוקות רכים בבית היתומים אלא להעניק להם אך ורק הטיפול הפיזי והתזונה שלהם היו זקוקים.
התינוקות החלו לדעוך וכשהם התחילו למות, הניסוי ננטש כי הצוות סרב להמשיך בו.
האנרגיה של תשומת הלב מקלה משמעותי את התסמינים של כל מחלה, של כל תחלואה. היא “גורמת לאנשים להיות אינטליגנטיים יותר”, רגועים יותר, חברותיים יותר ובעלי יותר תושייה. היא עוזרת להם לחיות זמן רב יותר, גם אם אנרגית תשומת לב מסופקת דרך מינים שאינם בני אדם כגון כלבים, חתולים וקופים, ואפילו ציפורים כפי שהעידו מחקרים על ההשפעות של חיות מחמד בבתיהם של זקנים ובמחלקות גריאטריות.
האנרגיה של תשומת לב היא “חומר מזין חיוני” לגוף האנרגיה וכאשר לא מקבלים אנרגיה זו, בני אדם דועכים, משתגעים ועלולים אפילו למות.
עם צפיפות האוכלוסין בעולם של בני אנוש, איך יכול להיות מחסור כה גדול באנרגיית חיים חיונית זו?
התשובה היא פשוטה ועצובה ביותר. אין מחסור באנרגיה זו, אלא הבעיה נעוצה בעובדה שבני אדם לא ומקבלים אותה בצורה נכונה ולא מעבדים אותה נכון. ואכן, היכולת לקבל ולעבד את אנרגיית תשומת הלב מאנשים אחרים היא כנראה הגורם הסביר ביותר והקשור ישירות לבריאות ולאושר של האדם לאורך כל שנות חייו.

מגנים

אם היינו יכולים לראות חילופים של אנרגיות מבעד לעדשת מצלמת וידיאו, כאשר אנו פונים במחמאה למישהו, לאיזו תגובה נצפה לראות?
האם האנרגיות הנשלחות יתקבלו בפתיחות, ייקלטו בתוך המערכות השונות שבו, יעברו לאורך מערכות האנרגיה כמו שמזון עוברת במערכת העיכול, מחזקות ומזינות את כל תת-המערכות במסעו, ולאחר מכן ייצאו ברכות ומשאירות שובל של אושר, חיוניות וחום?
או שמא המחמאה תדחה?

אכן, ייתכן כי מקבל המחמאה הרים מגנים עוד לפני שנותן המחמאה אפילו התקרב אליו. ייתכן כי התגובה לגל האנרגיה המגיע אליו היא עוד מגנים נוספים בחשבו “מה הוא רוצה ממני? הוא לא מכיר אותי. הוא משקר. אני לא אוהב אותו.” ייתכנו עוד מחשבות והרהורים דומים כאשר כולם יחדיו יוצרים מחסום בלתי ניתן לחדירה במקום ליצור מחשבות המובילות לחילופי אנרגיות מזינות ביותר.
דוגמא זו נבחרה כדי לתאר נקודה בסיסית בנוגע לחילופי אנרגיות בקרב בני אדם. היא גם מעלה את ההתנגדויות המצויות ביותר על אודות “קבלת אנרגיות אל תוך המערכת”. אולי עדיף להתנגד לאנרגיות מסוימות ולהדפן כדי למנוע אסון?
התשובה היא ששיקולים אלה מגיעים ממקור שונה לגמרי ולא מהתחשבות בגוף האנרגיה וצרכיו.
לאפשר לאנרגיות שמקורן במחמאה לחדור למערכת, לעבור דרכה ולצאת וכך להרגיש טוב יותר, ניזון יותר, בעל עוצמות ואנרגיות חדשות לא יגרום לנו, בהכרח, להיות פתאום במקום לא טוב. להפך. מי שבעל מערכת אנרגטית תקינה נוטה לחוות בהירות מנטלית רחבה יותר, שלא לדבר על יציבות נפשית – מקום טוב שממנו אפשר להגיע להחלטות על אודות השתלשלות הפעולות שכדאי לנקוט בהן.

אנרגיות אנושיות ואנרגיות אחרות

אחת הסיבות שאנשים פונים לעתים לחיות מחמד כספקי אנרגיה היא שהמחסומים החוסמים אהבה, חיבה ותשומת לב שמזרימים אליהם אנשים אחרים אינם נמצאים במקומם וכאן האנרגיות יכולות לזרום בחופשיות. קיים, כמובן, צד שני למטבע. לחיות אין מחסומים לאנרגיות נכנסות והם מוכנים לקבל תשומת לב מבני האדם שכל כך שואפים להעניק – אבל לא מסוגלים למצוא אנשים שמוכנים לקבל את האנרגיות שלהם, רק מחסומים על גבי מחסומים שמהם תרומתם “קופצת וחוזרת”.
אבל כמובן, יש אנרגיות אחרות שלא מתקבלות, אנרגיות שאליהן אמרנו, “לא!” בשלב כלשהו ושהם כבר לא זמינים לקבל את התזונה החיונית ודיאטות האנרגיות המגוונות שגופנו זקוק להם לתפקוד מלא.
מזג אוויר הוא דוגמה טובה לכך. סערות, מזג אוויר גשום ומזג אוויר קר הם ספקי אנרגיה אדירים – אם נפתחים אליהם. הרוב מסכימים, לעומת זאת, שכל מזג אוויר, זולת יום שמש, יום חם עם שמים בהירים, הוא “מזג אוויר גרוע” ויש צריך להיות מוגנים ממנו, להתגונן בכל דרך אפשרית.
עצם האמירה “לא!” ל”מזג אוויר גרוע” הופכת בעצמה חלקים ממערכת האנרגיה ומשביתה אותם, והתוצאה היא שאלה שמחזיקים בעמדות אלה מושפעים עוד יותר ממזג האוויר קר או גשום – למשל, סובלים מדיכאון או התלקחויות פסיכוסומטית.
קיימות עוד אנרגיות טבעיות רבות שבני אדם חוסמים. לאנשים רבים יש העדפות צבע – מישהו עשוי לומר: “כתום הוא לא הצבע שלי”. או, “אני לא אוהב את הצבע הכתום.”, שהוא שווה הערך לאמירה, “לא! לכתום.”
וכאשר מורים לו כך, גוף האנרגיה מסיט את הויברציה המדוברת ואנחנו נמצאים במצב לא טוב בכלל.
חשוב לציין כי התהליכים שתוארו במאמר זה אינם המצאה חדשה ולא תוספת לתיאוריה קיימת, אלא פשוט מייצגים הסתכלות על המתרחש במציאות ובאופן טבעי.
אי אפשר לתקן, למשל, את ההערכה העצמית של הבן-אדם המאמין באמת ובתמים שהוא חסר ערך באמצעות דוגמאות נגדיות או לשדר לו כי מדובר בהחלטה מוטעית (לאמר, להראות או להוכיח), אם הוא אינו מסוגל לקלוט את האנרגיות הקשורות לתחושה זו.
לכן, ייתכן שהדוגמנית היפה ביותר על פני כדור הארץ בוכה בכי קורעת לב כי היא משוכנעת שהיא מכוערת; ייתכן שהאדם האהוב ביותר, אדם שיש לו בני משפחה וחברים רבים מספור שכולם אוהבים אותו מאוד, משוכנע לחלוטין ש “אף אחד לא אוהב אותי.”; ייתכן שהאנשים המוכשרים ביותר יצהירו בביטחון מוחלט “אני חסר ערך”.
צריך להיות מובן מאליו כי לא “משמעויות” של מילים או ביטויים ירפא ויתקן, אלא ה”אנרגיות” של המילים והביטויים שהם מבטאים.
האנרגיות האלה מובילות לגוף האנרגיה, ושם ממלאות את המשימות של תיקון, של ריפוי, של התחדשות. בעשותן כך, הן מתקנות ברמה האנרגטית הבסיסית את מה שלא תקין, וכל זה בא לידי ביטוי גם בשינויים פסיכולוגיים ופיזיולוגיים.
במקרה של שינויים פסיכולוגיים, כמו שאדם “קורא” את הנופים האנרגטיים הפנימיים שלו, זה מִתַּרְגֵּם ישירות להבנות בנוגע לדימוי עצמי ולמציאויות.

הזרימה החיונית של האנרגיות

אנו נחזור למקרים של התנגדות למחמאות, נזכור גם את ההתנגדות לחדירת אנרגיות אל תוך המערכת מהחשש שאנו עלולים להאמין להן ובכך יהפכו למציאות.
רבים מחילופי האנרגיה האנושיים נפגעים מהבנה מטעית זו. דהיינו אם האדם היה נפתח לקבל אנרגיה נכנסת או מידע דומה, הוא היה הופך “להיות” כזה.
זהו הפחד וחוסר ההבנה בנוגע לחילופי אנרגיה שבמחמאה הפשוטה, כמו בנוגע לחילופי אנרגיה של “אתה מכוער”. כך או כך, אסור “להאמין” למה שנאמר. התוצאה עלולה להיות גרועה מאוד.
חשוב באמת להבין שלחילופי האנרגיה אין כלל קשר לאמונה שלנו במשהו או בחשיבה שלנו שהאחד הוא תוצאה מהשני.
אכן, עבור אנשים רבים, העובדה שפעם אמרו להם משהו חיובי יכול להיות נורא כי אותה מחמאה אכן נכנסה למערכת האנרגיה. ההרגשה הייתה כל כך טובה שהם ניסו “להחזיק” באותה האנרגיה כדי לשמור על התחושה הטובה למשך זמן ארוך.
דבר זה גורם לצורות החמורות ביותר של הפרעות בגוף האנרגיה כי היא חוסמת מיידית את הערוצים המיועדים להעברתו של מידע מסוג זה – אנרגיה נוספת ממקורות אחרים לא תוכל להיכנס בעתיד.
כמו כן, כפי שהאנרגיה אינה עוברת דרך המערכת כמו שצריך, מאחורי החסימה נמצאת שממה אמיתית של ערוצים ריקים ואיברי האנרגיה שאותם הם היו אמורים להזין, הגורמים להפרעות קשות שקודם כול יבואו לידי ביטוי ברגשות, ואם ימשיכו במשך תקופה מספיק ארוכה, גם בתחושות פיסיולוגיות, בכאבים ולבסוף במחלה ממש.
תהליך זה נוגע גם לצורות אנרגיה שנעצרו באמצע המערכת כי הם נתפסו כמזיקות, אנרגיות שאף פעם לא נכנסו למערכת בכלל מפני שנחסמו עוד בטרם נכנסו לגוף האנרגיה המרכזי.

עיבוד האנרגיה בצורה נכונה – ללמוד מחדש

אנחנו, למעשה, מֻתְנָעִים בעזרת אנרגיה; זאת אחת המתנות שהעניק לנו הקב”ה.
כל מה שאנחנו מוצאים ביקום, כל החיים על פני כדור הארץ, כולל של בני אדם, נועדו לְעַבֵּד את זרימת אנרגיות וליטול חלק במחזורים העצומים של החיים.
כדי למלא את ייעודה, האנרגיה צריכה לזרום באופן טבעי. מה שעלינו לעשות כדי להתקרב למה שמכונה זרימה, הוא לא ללמוד משהו חדש, אלא ללמוד מחדש להשתמש נכונה במערכות שהקב”ה נתן לנו.
על פי הגדרה, יש לכולנו היכולת להסיר חסימות אלה שהיו פשוט תופעת לוואי של חיים בתרבות שאינה מודעת לאנרגיות.
יש בכולנו אנרגיה, ערוצי אנרגיה ומערכות הניזונים מהם.
מה שנדרש כדי שזה יתרחש בהצלחה ובקלות, הוא קודם כל לשים לב לצורת חילופי האנרגיה ואיך הם מתבצעים בעולמנו.
ביטויי אנרגיה נמצאים בכל מקום וברגע שמתחילים לפתח את המודעות לחילופי אנרגיות בין בני האדם ובין האדם וסביבתו, דברים רבים נעשים ברורים, נהירים ומובנים מאליהם, דברים שעד עתה לא היו הגיוניים כלל וכלל.
תזונת אנרגיה, כלומר ההבנה וההכרה שיש בנו אנרגיה הזקוקה לתזונה, הוא אחד מההיבטים לכך.
יתר על כן, אפילו תובנה בסיסית של מערכת מופלאה זו תגלה מהר מאוד איזה סוג אנרגיות חסרות, דרושות או לוקות בגופו של אדם.
מדהים כמה בעיות בלתי פתירות מהעבר הפכו לא רק מובנות, אלא גם עד כמה קל למצוא “פתרונות אנרגטיים” למה שהיו במהותן, “בעיות אנרגטיות” במקורן – ובכך לא יכלו להיפתר בצורה אחרת ובעזרת גישות פיזיות/נפשיות.
התמכרויות, בעיות משקל, בעיות זהות ופעילויות מכל הסוגים הבאים כתחלופה לאלה, מתחילים להיות הגיוניים מבעבר כאשר מסתכלים מנקודת מבט של אנרגיות – במקרים אלה אנשים מנסים להשתמש באמצעים פיסיים כדי לפצות על פגיעה, על מחסור או הפרעה במערכות האנרגיה וזה נועד לכישלון.

לסיכום…

הבנה רחבה יותר וחקירה של אנרגיות בגוף האנושי הם המהות אם ברצוננו לפתור בעיות גוף-נפש שהיו לגמרי מחוץ להישג יד עבור רבים מאתנו במשך שנים רבות.
אנו לא מציעים שהטיפול בגוף האנרגיה עדיף על פני טיפול בגוף הפיזי.
מה שאנו מציעים, לעומת זאת, הוא שיש היבטים רבים בבריאותו וברווחתו של האדם שפשוט אי אפשר לפתור מכל מקום אחר ולא בכל אמצעי אחר.
אנרגיות קיימות. הן אמיתיות ורבים טוענים כי לטווח הארוך הן היסוד של כל התפקוד הפיסיולוגי.
הנושא של “תזונת אנרגיות” הוא אחד הדרכים המרגשות ביותר בחיפושים אחר שינויים אמיתיים בבריאות כל אחד ואחד מאתנו, באושר וברמות של סיפוק ובהישגים במשך חיינו, שנתגלו בשנים האחרונות.
אולי עוד נגלה שאחרי הכל אנחנו באמת חיים ביקום של שפע מוחלט, במקום שבו הקב”ה שם את הדרוש לנו, וכדאי שננצל זאת.

שתף את הפוסט

שיתוף ב telegram
שיתוף ב skype
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עדויות של הכח והנס שמתחולל בשיטת טאט

× ?Can I help
דילוג לתוכן