האם TAT® אכן כלי מועיל עבורי?

האם TAT® אכן כלי מועיל עבורי?

מה עושה טראומה לגוף שלנו?

הגוף שלנו סופג לחצים ומתחים. לחץ ומתח מונעים מהאנרגיה שבנו לזרום, וכאשר האנרגיה תקועה אנו חשים כאב, כעס וצער. אלה יכולים לגרום להפרעות ולתקלות בתפקודי הגוף ולכן אנו פונים לרופא שנותן לנו כדורים נגד הכאב. אבל האם זה פותר את הבעיה? לא. אנחנו דוחקים את הבעיה, והיא תחזור יחד עם כאב בזמן אחר ובמקום אחר. כך אנו ממשיכים בחיינו; אנחנו רוצים לחיות בהווה ולהרחיק את העבר, לא לחשוב מה היה – אנחנו פשוט מתמקדים בכאן ועכשיו. אבל הגוף מחזיר אותנו באמצעות לחץ ומתחים, מזכיר לנו לא לשכוח את העבר, והעבר זוחל חזרה לתוך התודעה דרך הכאבים הטורדניים.

לכן, אנחנו צריכים להירפא עכשיו. אבל איך? עשינו הכל כדי לשכוח את מה קרה, אבל הפרטים עדיין רודפים אותנו. זה יכול להיות דבר קטן, אבל עלולה גם להיות טראומה גדולה.

כדי לגלות מה גרם לסרטן שלהם, ערך ד”ר האמר מחקר מקיף בקרב 30,000 חולי סרטן. הוא גילה כי כולם חוו טראומות חמורות ביותר במהלך חייהם, ורבים מהם איבדו קרוב משפחה או חבר.

כתוצאה מטראומות, אנרגיית הגוף נעצרת והטראומה גורמת ללחץ בגוף הפיזי; כל מיני רגשות או תחושות מתחילים לשלוט על חיינו.

מהם  ACEs(Adverse Childhood Experiences)?

ACEs  הם חוויות ילדות שליליות הפוגעות במוח המתפתח של ילדים, גורמות לשינויים באופן שבו מגיבים הילדים ללחץ ופוגעות במערכת החיסונית שלהם במקום כה עמוק שההשפעות מופיעות רק כעבור עשרות שנים. ה- ACEs גורמים לחלק ניכר של דפוסי התנהגות וחבלה עצמית, מחלות כרוניות ורוב מחלות הנפש, והם נמצאים בבסיס רוב סוגי האלימות.

מקור ה-ACEs  מגיע ממחקר ה- CDC-Kaiser Child Childhood Experiences , מחקר פורץ דרך בתחום בריאות הציבור שגילה כי טראומה בילדות מובילה להתפתחותם של מחלות כרוניות, דיכאון ומחלות נפש אחרות, אלימות והיות קורבן לאלימות, וכן לקשיים כספיים וחברתיים.

החוקרים מצאו 8 מדדים עבור ACEs :

 • התעללות פיזית, מינית ומילולית.
 • הזנחה פיזית ורגשית.
 • בן משפחה
  • הסובל מדיכאון או המאובחן עם מחלת נפש
  • המכור לאלכוהול או לחומר אחר
  • המרצה עונש מעצר
 • היו עדים להתעללות באם.
 • אובדן הורה בעקבות פרידה, גירושין או כל סיבה אחרת.

בעקבות מחקר זה, נערכו סקרים נוספים שהרחיבו את מדדי ה- ACEs . כיום, אלה כוללים גזענות, עדים להתעללות באחים, עדים לאלימות מחוץ לבית, עדים להתעללות האב על ידי אם, הטרדה בידי עמית או מבוגר, טיפול במערכות האומנה, חיים באזור מוכה מלחמה, חיים בשכונה לא בטוחה, פרידה מבן-משפחה בעקבות גירוש לארץ אחרת.

חשיפה לכל אלה יכולה גם לגרום לגוף שלנו להיות רגיש למזונות שונים כגון סוכר ומזון מעובד. אלה עלולים לגרום לסרטן. הטיפול באמצעותTAT®  הכרחית כדי לרפא את הטראומות האלה, וכאשר נסיר מזונות מעובדים מן התפריט ונתחיל לאכול מזון אמיתי (פירות וירקות),  נוכל לרפא את עצמנו. הריפוי מהדברים המשפיעים לרעה על החיים, כולל ממזונות מזיקים, נמצא בשליטה שלנו ותלוי בנו.

TAT®  יכול לעזור לכולנו להירפא.


שתף את הפוסט

שיתוף ב telegram
שיתוף ב skype
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עדויות של הכח והנס שמתחולל בשיטת טאט

× ?Can I help
דילוג לתוכן